ششمین «شب ساز ایرانی» برگزار می‌شود/ معرفی نوازندگان دوره جدید

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 554

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ششمین «شب ساز ایرانی» برگزار می‌شود/ معرفی نوازندگان دوره جدید

ششمین «شب ساز ایرانی» برگزار می‌شود/ معرفی نوازندگان دوره جدید

ششمین «شب ساز ایرانی» برگزار می‌شود/ معرفی نوازندگان دوره جدید
ششمین «شب ساز ایرانی» برگزار می‌شود/ معرفی نوازندگان دوره جدید

ششمین شب سلسله کنسرت‌های تکنوازی موسیقی دستگاهی با عنوان «شب ساز ایرانی» در تالار رودکی تهران برگزار می‌شود.

احمد رضاخواه مدیر برگزاری ویژه برنامه «شب ساز ایرانی» در گفتگو با خبرنگار مهر توضیح داد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته ششمین شب از سلسله کنسرت های تکنوازی موسیقی دستگاهی ایران روزهای اول و دوم مهر ماه امسال با حضور هشت نوازنده جوان کشورمان در تالار رودکی تهران برگزار می شود. در این برنامه که در هر دوره آن جوانان مستعد موسیقی کشورمان به اجرای کنسرت های تکنوازی می پردازند چند نوازنده در دو شب به اجرای برنامه ۱۵ دقیقه ای در دستگاه های متنوع موسیقی می پردازند.

وی افزود: حمید خبازی نوازنده تار، امیر شریفی نوازنده تار، فرهاد زالی نوازنده نی، اسحاق چگینی نوازنده نی، سعید نایب محمدی عود، سپیده مشکی سه تار، پویا سرایی سنتور از جمله هنرمندانی هستند که در ششمین شب ویژه برنامه «شب ساز ایرانی» برنامه خود را در تالار رودکی تهران اجرا می کنند.

مدیر برگزاری ویژه برنامه «شب ساز ایرانی» بیان کرد: این رویداد موسیقایی به طور کامل توسط بخش خصوصی برگزار می شود و بنیاد فرهنگی هنری رودکی با توجه به حمایت هایی که مدتی است از این برنامه انجام می دهد به صورت اختصاصی در اختیار ما قرار داده می‌شود که کمک بسیار موثری برای ما تا به امروز بوده است. حوزه امکانات ما از گستردگی چندانی برخوردار نیست و ما تقریبا از هیچ منبع مالی چندانی برخوردار نیستیم بنابراین برای ما بسیار سخت است که بتوانیم این فضا را گسترده تر کنیم.

رضاخواه در بخش پایانی صحبت های خود با بیان اینکه  «شب ساز ایرانی» می تواند در برگیرنده موقعیت جدیدی برای جوانان هنرمند و مستعد موسیقی ایرانی باشد، تاکید کرد:  آنچه که ما در این برنامه‌ها به دنبال آن بودیم موضوعی بود که استادان قبلی موسیقی ایرانی تابحال به آن فکر نکرده بودند و این همان ایجاد موقعیت برای جوانان هنرمندی بود که دوست دارند آثاری را در قالب تک‌نوازی به مخاطبان ارائه دهند.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131