علی قمصری «همسو با شال‌های کونگ فو» در شب شنبه‌های حافظ

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 577

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی قمصری «همسو با شال‌های کونگ فو» در شب شنبه‌های حافظ

علی قمصری «همسو با شال‌های کونگ فو» در شب شنبه‌های حافظ

علی قمصری «همسو با شال‌های کونگ فو» در شب شنبه‌های حافظ
علی قمصری «همسو با شال‌های کونگ فو» در شب شنبه‌های حافظ

همسو با شال های کونگ فو» عنوان پنجمین ویژه برنامه «شب شنبه های حافظ» است که این بار با حضور علی قمصری نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، «همسو با شال های کونگ فو» عنوان پنجمین ویژه برنامه «شب شنبه های حافظ» است که ساعت ۲۱ شنبه ششم شهریور با حضور علی قمصری نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی برگزار می شود.

قمصری تا امروز تمرین های خود را در سکوت انجام داده و از اعلام اسامی نوازندگانش نیز خودداری کرده و قصد دارد مخاطبانش را بدون هیچ پیش آگاهی شگفت‌زده کند.

رویداد هفتگی شب شنبه های حافظ که پیش از این با عنوان «کجشنبه های حافظ» اجرا می شد، رویدادی است که در آن مخاطب با وجهی از هنرمند مواجه می شود که روی صحنه دیده نمی شود. وجهی که در ترازوهای هنری نمی گنجد ولی در خلق آثار و ایدئولوژی هنری موثر است. در این شنبه ها ممکن است هنرمندی از کارهایی که در خلوتش می کند پرده بردارد و مخاطب می تواند منتظر غافل گیری و اتفاقات جالب توجهی باشد.

سیاوش یعقوبی و عباس ثامنی طراح پوستر، سیاوش یعقوبی  طراح گرافیک و لوگو، علی مقدم حیدری خط، قاسم فرجی صدا بردارف مهدی خان محمدی روابط عمومی، سیامک قطاعی امور داخلی و هماهنگی، نیما جوان و علیرضا تهرانی گروه اجرایی، نشر و پخش جوان مجری طرح، رضا دادویی مدیر پروژه و مشاور هنری، عوامل اجرایی پنجمین ویژه برنامه «شب شنبه های حافظ» هستند. پیش از این پیمان قدیمی و فرهاد فزونی در قالب ویژه‌برنامه «کج شنبه‌ها» با تالار حافظ همکاری می‌کردند ولی از این پس برنامه‌های آتی با عنوان «شب شنبه های حافظ» با لوگو و تیم جدید اجرا می‌شود.

هفته پنجم از شب شنبه های حافظ با حضور و هنرمندی علی قمصری ششم شهریور ماه ساعت ۲۱ در تالار حافظ میزبان مخاطبان خواهد بود.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131