یادی از گذشتگان در کنسرت علی زندوکیلی/ شبی که خاطره‌ساز شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 675

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یادی از گذشتگان در کنسرت علی زندوکیلی/ شبی که خاطره‌ساز شد

یادی از گذشتگان در کنسرت علی زندوکیلی/ شبی که خاطره‌ساز شد

یادی از گذشتگان در کنسرت علی زندوکیلی/ شبی که خاطره‌ساز شد
یادی از گذشتگان در کنسرت علی زندوکیلی/ شبی که خاطره‌ساز شد

علی زندوکیلی خواننده موسیقی ایرانی در تازه ترین کنسرت خود که در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، قطعاتی از آلبوم های گذشته خود را برای مخاطبان اجرا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی زندوکیلی خواننده موسیقی ایرانی طی تازه ترین کنسرت موسیقایی خود که شنبه شب ششم شهریورماه با همراهی گروه «زند» در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، قطعاتی از آلبوم های گذشته خود را برای مخاطبان اجرا کرد.

در این کنسرت گروه موسیقی «زند» با ترکیبی متفاوت از سازبندی موسیقی الکترونیک و موسیقی ایرانی تلاش کرد تا صدادهی متفاوتی را برای مخاطبان خود داشته باشد.

«به سوی تو»، «آب در آتش»، ‌ «ناردونه»، «دو زلفونت بود تار ربابم / چه میخواهی از این حال خرابم»، «گلنار» از جمله قطعاتی بودند که علی زند وکیلی در این کنسرت اجرا کرد که با توجه به حال و هوای قدیمی ملودی ها و نوع بازخوانی این خواننده در اجرای زنده با استقبال خوب تماشاگران همراه بود به طوری که آنها در اکثر اوقات اجرای این قطعه همراه با زند وکیلی، قطعات را می خواندند.

«دامن کشان»، «شب های تهران»، «تا بهار دلنشین» و «زندگی خوب است» عنوان چهار قطعه منتخب آلبوم «یادی به رنگ امروز» بود که گروه «زند» در این بخش از کنسرت به صورت ریمیکس اجرا کرد. چند قطعه جدید که در آلبوم های گذشته زندوکیلی در دسترس مخاطبان قرار نگرفته بود در این برنامه زنده به مخاطبان ارائه شد.

«عطر خاطره»، «یه شب تو خواب وقت سحر»، قطعه‌ای براساس ملودی شیرازی، «لالایی» و «پادری»، «آه سرد»، «فقط دعا کن»، «رفتی»، «دلم هوای تو کرده» و «سیه مو» قطعه‌هایی بودند که در بخش دیگری از این کنسرت اجرا شدند.

علی زندوکیلی در این کنسرت که به همت موسسه فرهنگی هنری «رنگین کمان هنرجوان» به تهیه کنندگی سپهر صاحبی و مدیریت برنامه محمود شبیری برگزار شد از مقام هنری مجید وفادار، همایون خرم، معینی کرمانشاهی و بیژن ترقی در حضور تماشاگران تقدیر کرد و گفت: جا دارد از خاطره سازانی یاد کنیم که باعث می‌شوند حالمان خوب باشد و آثارشان همچنان برای ما خاطره ساز باشند.

وی در بخشی از اجرای شب گذشته‌اش با یادی از محمدرضا شجریان، از تماشاگران خواست یک دقیقه به احترام این هنرمند پیشکسوت موسیقی ایرانی ایران سکوت کنند.

سینا علم کمانچه، صحاب علم تار، امید غفوریان گیتار و پیانو، افشین بابایی سازهای کوبه ای و رامتین اتابکی بیس نوازندگان کنسرت شنبه شب گروه «زند» به خوانندگی علی زندوکیلی بودند.

 

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131