رهبر ارکستر ملی استعفا داد/ معاونت هنری تایید نکرد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 609

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رهبر ارکستر ملی استعفا داد/ معاونت هنری تایید نکرد

رهبر ارکستر ملی استعفا داد/ معاونت هنری تایید نکرد
رهبر ارکستر ملی استعفا داد/ معاونت هنری تایید نکرد

با وجود اینکه فرهاد فخر‌الدینی عدم پرداخت دستمزدها و بی‌توجهی مسئولان را علت استعفای خود می‌داند اما معاون امور هنری سازماندهی ارکسترها را علت این امر دانسته و آن را قابل حل می‌داند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ فرهاد فخرالدینی (مدیر هنری و رهبر ارکستر موسیقی ملی ایران) از سمت خود کناره‌گیری کرد. علل این استعفا نیز همان مسائلی است که از گذشته مطرح بوده و معاونت امور هنری و بنیاد رودکی به آن بی‌توجه بوده‌اند.

فرهاد فخرالدینی ضمن تایید خبر کناره‌گیری خود از مسئولیت‌هایش در ارکستر ملی به مهر گفت: از آنجا که هیچ خبری از پیگیری دوستان برای فعالیت‌های ارکستر موسیقی ملی ایران انجام نشد، کار را به سمتی هدایت کردند که من دیگر میل ندارم در این مجموعه حضور داشته باشم. بنابراین از همان چند روز پیش به دوستان اطلاع دادم که دیگر حاضر به همکاری نیستم و ترجیح می‌دهم در این مجموعه کار نکنم.

فخرالدینی با بیان اینکه هنوز عضو ارکستر موسیقی ملی پول نت‌نویسی خود را دریافت نکرده، ادامه داد: آقایان می‌روند و از کشورهای دیگر مهمان خارجی می‌آورند و برای آنها هزینه‌های هنگفتی می‌کنند. من نمی‌دانم با این سن و سال چقدر باید از اعتبار خودم هزینه کنم که هنرمندان در کنار ما حضور داشته باشند.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود نیز گفت: تمام هنرمندان حاضر در مجموعه موسیقی ارکستر ملی طلبکار هستند و باید حساب و کتاب آنها هر چه زودتر مشخص شود. من دیگر نمی‌دانم چه حرفی را باید در زمینه ارکستر ملی بازگو کنم و فکر می‌کنم در این مجال بهتر است به آقایان بگویم هر کاری که دوست داشتید با ارکستر موسیقی ملی انجام دهید.

اما معاونت امور هنری علت این استعفا را سازماندهی ارکسترها می‌داند. مهدی وجدانی (مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت ارشاد) به نقل از علی مرادخانی( معاون هنری وزارت ارشاد) با بیان اینکه موضوعاتی که آقای فخرالدینی برای کناره‌گیری از مسوولیت‌های خود عنوان کرده، قابل حل است، به ایسنا گفت:به نظر می‌آید موضوع بیشتر و به سازماندهی ارکسترها مربوط باشد. حل این موضوع منوط به برگزاری جلسه معاون امور هنری وزارت ارشاد با مدیر بنیاد رودکی و بررسی جزییات است.

او افزود: آقای مرادخانی تاکید کرده که آقای فخرالدینی برای معاونت هنری وزارت ارشاد قابل احترام است و تمام تلاش معاونت هنری بر این است که از حضور ایشان استفاده کند.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131