کیوان ساکت برای فرهنگ شریف می‌نوازد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 696

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کیوان ساکت برای فرهنگ شریف می‌نوازد

کیوان ساکت برای فرهنگ شریف می‌نوازد

کیوان ساکت برای فرهنگ شریف می‌نوازد
کیوان ساکت برای فرهنگ شریف می‌نوازد

کیوان ساکت، آهنگساز و نوازنده تار به مناسبت درگذشت فرهنگ شریف - نوازنده پیشکسوت تار- در رادیو فرهنگ می‌نوازد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو فرهنگ، زنده‌یاد فرهنگ شریف (۱۷ شهریور ماه) در سن ۸۵ سالگی در تهران درگذشت. فرهنگ شریف با ابداع‌هایی که در نحوه‌ی انگشت‌گذاری و مضراب‌زنی در نقاط مختلف سیم‌های تار انجام داده، از این ساز صدایی متفاوت درآورده که بسیاری از کارشناسان معتقدند، زیباترین صدای تولیدشده از ساز تار است.

کیوان ساکت که مدت‌هاست در برنامه «نیستان» دستگاه‌های موسیقی ایرانی را اجرا می‌کند، به مناسبت درگذشت این استاد گرانقدر فردا در این برنامه می‌نوازد.

برنامه «نیستان» رادیو فرهنگ به بررسی موسیقی ایرانی اختصاص دارد. این برنامه هر روز ساعت 14:30 به تهیه‌کنندگی وحید رستگاری و اجرای فاطمه رکنی برای دوستداران موسیقی پخش می‌شود.

رادیو فرهنگ را روی موج اف ام ردیف 106 و ای ام ردیف 585 بشنوید.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131