میلاد درخشانی مهمان «شب شنبه‌ها» می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 646

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

میلاد درخشانی مهمان «شب شنبه‌ها» می‌شود

میلاد درخشانی مهمان «شب شنبه‌ها» می‌شود

میلاد درخشانی مهمان «شب شنبه‌ها» می‌شود
میلاد درخشانی مهمان «شب شنبه‌ها» می‌شود

میلاد درخشانی آهنگساز، خواننده و نوازنده تار با پرفورمنس موسیقیِ «جای خالی سکوت» در هشتمین تجربه از مجموعه رویداد «شب شنبه‌ها» شرکت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، میلاد درخشانی که با انتشار آلبوم‌های «سرخوش»، «افشارستان» و «اشارات نظر» و ... توانسته است، راه خود را در تلفیق موسیقی ایرانی با موسیقی‌های دیگر باز کند، پس از مدت‌ها همراه گروه خود در رویداد «شب شنبه‌ها» اجرای زنده خواهد داشت.

در این برنامه که در دو بخش اجرا می‏‌شود، پدرام درخشانی (سنتور)، پاشا هنجنی (نی)، حامد حبیب‌پور (کوبه‌ای)، آرش عیوضی (گیتار بیس)، طاها مظاهری (گیتار)، مصطفی شعبانی (کلارینت، ساکسیفون) و امیرعلی رحمانی (کوبه‌ای)، میلاد درخشانی (آهنگساز، تار و عود) را همراهی خواهند کرد.

رویداد «شب شنبه‌ها» هر هفته در تالار حافظ بنیاد رودکی برگزار می‏‌شود و تجربه‌های متفاوت پرفورمنس موسیقی آن توانسته است علاقه‌مندان را به خود جلب کند. در این برنامه‌ها، سیاوش یعقوبی و عباس ثامنی به‌عنوان طراح پوستر، قاسم فرجی صدابردار، مهدی خان محمدی روابط عمومی، سیامک قطاعی امور داخلی و هماهنگی، نیما جوان، علیرضا تهرانی، دریا یاسری گروه اجرایی، نشر و پخش جوان مجری طرح و رضا دادویی مدیر پروژه و مشاور هنری حضور دارند.

هشتمین تجربه از شب شنبه‌های حافظ روز سوم مهرماه در تالار حافظ، خیابان استاد شهریار، روبه‌روی تالار وحدت، میزبان مخاطبان خواهد بود.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131