احمد عربانی: ملودی برای نوجوانان آماده می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی پاپ بازدید: 1811

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

احمد عربانی: ملودی برای نوجوانان آماده می‌شود

احمد عربانی: ملودی برای نوجوانان آماده می‌شود
احمد عربانی: ملودی برای نوجوانان آماده می‌شود

انیمیشنی بر پایه موسیقی

احمد عربانی از ساخت یک انیمیشن کوتاه ۶ دقیقه ای با نام «ملودی» برای گروه سنی نوجوانان خبر داد.

احمد عربانی کارگردان پیشکسوت عرصه انیمیشن در گفتگو با خبرنگار مهر درباره فعالیت های اخیر خود گفت: به تازگی کارهای مقدماتی ساخت یک انیمیشن کوتاه ۶ دقیقه ای با نام «ملودی» را برای گروه سنی نوجوانان به پایان برده ایم و در حال حاضر تنها مراحل متحرک سازی آن باقی مانده است. این فیلم  که به سفارش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در حال ساخت است تا شهریور ماه آماده نمایش می شود.

وی افزود: ماجرای «ملودی» بر اساس موسیقی رقم می خورد و روایت کننده داستان دختربچه و پسربچه ای است که دختر قصه موسیقی می نوازد. این دو کودک بزرگ می شوند و در ادامه اتفاقاتی رخ می دهد.

عربانی با اشاره به وجود نمادهای بومی در این اثر گفت: من در تمام کارهایم چه کاریکاتور و چه انیمیشن بر وجود نمادهایی از بافت بومی و فضای فرهنگی خودمان تاکید دارم به همین علت در «ملودی» نیز به تناسب موضوع، فضاهایی از بافت بومی خودمان را به تصویر کشیده ام.

این مدرس انیمیشن توضیح داد: این فضاها در زمانی که این دو کودک در کوچه بازی می کنند، دیده می شود. البته همیشه در آثارم سعی کرده ام انعکاس این فرهنگ بومی خودمان دچار شعارزدگی نشود. با این اوصاف «ملودی» یک موضوع جهان شمول دارد که همه قادر به برقراری ارتباط با آن هستند.

این کارگردان در پایان خاطرنشان کرد: این انیمیشن بدون دیالوگ برای حضور در جشنواره ها آماده می شود و داستان کلی آن با موسیقی و افکت پیش می رود.

عوامل ساخت فیلم انیمیشن «ملودی» عبارتند از نویسنده و کارگردان: احمد عربانی، طراحی شخصیت: نیما مجلسی، طراحی استوری‌برد: شهرام شیرزادی، طراحی کانسپت: حسین صافی، انیمیت: بهبود نکویی، لِی‌اوت و بک گراند: شیرین اشتری، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.