از خواندن برای درخت‌ها تا ادای دین به موسیقی خیابانی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی پاپ بازدید: 1769

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

از خواندن برای درخت‌ها تا ادای دین به موسیقی خیابانی

از خواندن برای درخت‌ها تا ادای دین به موسیقی خیابانی

از خواندن برای درخت‌ها تا ادای دین به موسیقی خیابانی
از خواندن برای درخت‌ها تا ادای دین به موسیقی خیابانی

اجرای مشترک گروه‌های کامنت و داماهی در حالی در مجموعه تاریخی نیاوران برگزار شد که گروه داماهی اعلام کرد، آهنگ «جاده لغزنده» را برای ادای دین به موسیقی خیابانی اجرا می‌کند.

به گزارش ایسنا، درابتدای این کنسرت که شامگاه ۲۴ مردادماه و در سومین شب فستیوال موسیقی بارانا برگزار شد، گروه کامنت روی صحنه رفت و از همان ابتدا با تشویق حاضران مواجه شد. این گروه به خوانندگی کیان پورتراب، قطعات « بیداری ما»، «هی تو» و «فرشته مرگ» را اجرا کرد.

یکی از نکات جالب در این اجرا، سلفی گرفتن مردم بود. آن‌ها با بلند شدن از صندلی‌های خود به فضای چمن کنار صندلی‌ها رفته بودند و با صحنه اجرا و مخاطبان کنسرت، از دور سلفی می‌گرفتند.

پورتراب نیز در میانه کنسرت گفت: به‌دلیل این‌که درختان زیادی در اطراف اینجا هستند، قطعه‌ی درخت را برای‌تان اجرا می‌کنیم.

پس از اجرای این قطعه، او اظهار کرد: اولین اجرای ما سال ۱۳۸۶ در خیریه محک بود و امروز خوشحال هستیم این موسسه در این فستیوال حضور دارد.

«با مسیر باد» و «لحظه‌ها» نیز بنابر درخواست مردم توسط گروه «کامنت» اجرا شد.

در ادامه، گروه «کامنت» صحنه را ترک کرد و اعلام شد که زمانی برای استراحت بین اجراها در نظر گرفته نشده است، با این وجود مردم به فضای سبز رفتند و انتظامات مجموعه نیز تلاش کرد، مردم را به صندلی‌ها بازگرداند.

به گفته یکی از مسوولان مجموعه فرهنگی - تاریخی نیاوران، گردشگران خارجی نسبت به شب‌های قبل، در این اجرا حضور بیشتری داشتند. سروش صحت و نیما شعبان‌نژاد از مخاطبان این کنسرت بودند.

با حضور گروه «داماهی» روی صحنه، آهنگ «دیوانه» اجرا شد. نیما رمضان و اشکان آبرون از گروه کامنت، داماهی را همراهی می‌کردند.

پس از اجرای یک آهنگ بندری، رضا کولغانی - خواننده گروه داماهی - از مخاطبان خواست تا با آن‌ها همخوانی کنند و پایان هر مصرع، پاسخ خواننده را با گفتن «داماهی» با صدای بلند بدهند.

کولغانی در ادامه گفت: ما تا به حال تجربه اجرا در فضای باز و کاخ نیاوران را نداشتیم، اما امشب خیلی به ما می‌چسبد. می‌خواهیم قطعه «جاده لغزنده» از آلبوم جدیدمان را که هنوز منتشر نشده، برای شما اجرا کنیم. این آهنگ ادای دینی است به موسیقی خیابانی.

پس از اجرای «جاده لغزنده» و «دیوانه» ماهان میرعرب - نوازنده گیتار - به گروه «داماهی» پیوست و قطعاتی را با هم اجرا کردند.

در فستیوال «شب‌های موسیقی بارانا» که از ۲۱ تا ۲۹ مردادماه برگزار می‌شود، گروه‌ها و هنرمندانی مانند لوریس چکناواریان، کامکارها، شهرداد روحانی، کیخسرو پورناظری و گروه شمس و سهراب پورناظری همراه «آنتونیو ری» به اجرای برنامه می‌پردازند.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131