دره ستارگان جایگاه و اهمیت یک موسیقیدان را به مردم معرفی کرد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی پاپ بازدید: 1721

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دره ستارگان جایگاه و اهمیت یک موسیقیدان را به مردم معرفی کرد

دره ستارگان» جایگاه و اهمیت یک موسیقیدان را به مردم معرفی کرد
دره ستارگان» جایگاه و اهمیت یک موسیقیدان را به مردم معرفی کرد

فرزاد طالبی ضمن تشکر از سازندگان «دره ستارگان»، این مستند را در شناساندن جایگاه و اهمیت یک موسیقیدان به مردم موثر دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مستند «دره ستارگان» که به زندگی شهرداد روحانی می پردازد و در گروه «هنر و تجربه» اکران شده است، گفت: این مستند هم به لحاظ فنی و هم از نظر انتخاب بازیگر و حضور هنرمندان متعدد و محبوب، بسیار ارزشمند است، زیرا در آن جایگاه و اهمیت یک موسیقیدان برجسته به مردم معرفی می شود.

وی افزود: این مستند بر خلیج فارس هم تاکید دارد که امر خوشایندی است، زیرا جهت گیری مثبتی به فیلم داده است. اساساً صحبت درباره زندگی و آثار هنرمندان و تقدیر از جایگاه والای آنها امر پسندیده و مبارکی است و خوشحالم که این کار توسط سازندگان «دره ستارگان» درباره شهرداد روحانی انجام شده است.

طالبی با اشاره به ظرفیت حوزه های موسیقی و سینما برای همکاری گفت: امروز، حوزه موسیقی و سینما بیش از پیش با یکدیگر ارتباط برقرار کرده اند و در عرصه اقتصاد هنر نیز فعالیتی جدی دارند و از آن جهت که  چرخه عرضه و تقاضا در بازار این دو هنر موجود است، تولید آثاری مثل این مستند می تواند بدون نیاز به کمک خاصی انجام شود اما دفتر موسیقی هم به عنوان وظیفه خود از تولید این گونه آثار در حد امکانات موجود حمایت خواهد کرد.

مدیر کل دفتر موسیقی در ادامه با اشاره به تلاش گروه سازنده این مستند گفت: گروه سازنده «دره ستارگان» شایسته بالاترین سطح قدردانی هستند چون یک اثر ارزشمند هنری با جهت گیری خوب و پیام روشن ساخته اند که از هر زاویه ای به آن بنگریم، فرصت مغتنمی است و باید از مجموعه دست اندرکاران این فیلم تشکر کرد.

وی در پایان خاظرنشان کرد: امیدوارم ساخت این مستندها تبدیل به یک جریان فرهنگی شود که در آینده شاهد نمونه های بیشتری مانند «دره ستارگان» با هدف حمایت از ظرفیت های فرهنگی کشور و با پیام های امیدبخش در مورد موسیقی باشیم.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131