باران عشق" با یاد کیارستمی و صدای رهنما اجرا شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی پاپ بازدید: 1676

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

باران عشق" با یاد کیارستمی و صدای رهنما اجرا شد

باران عشق
باران عشق" با یاد کیارستمی و صدای رهنما اجرا شد

کنسرت ناصر چشم‌آذر با یاد عباس کیارستمی، ایرج قادری و رسول ملاقلی‌پور به صحنه رفت.

به گزارش ایسنا، کنسرت ناصر چشم‌آذر که سوم شهریورماه در تالار وحدت به صحنه رفت با اجرای قطعاتی از موسیقی فیلم عباس کیارستمی، فیلم «تاراج» به کارگردانی ایرج قادری، موسیقی فیلم «قارچ سمی» به کارگردانی رسول ملاقلی پور، «قصه‌های مجید» به کارگردانی کیومرث پوراحمد و ریمیکس فیلم‌های «هامون»، «خواب و بیدار» و «اجاره نشین ها» همراه بود.
صبا راد با اجرای مقدمه‌ای، ناصر چشم‌آذر را با لیست بلند بالایی از موسیقی فیلم‌هایی که تا کنون ساخته است، معرفی کرد و این هنرمند را برای شروع کنسرت به روی صحنه دعوت کرد.
این هنرمند بعد از اجرای قطعه‌های «باران عشق»،«انتظار» و «شورعشق» کمی مکث کرد تا اینکه یکی از نوازنده‌ها گفت:در این قسمت باید کلیپی پخش می‌شد! سپس کلیپی با صدای زنده یاد عباس کیارستمی پخش شد. تصاویری از یک فیلم این هنرمند که موسیقی متن آن را ناصر چشم آذر ساخته بود با تشویق حاضران در تالار وحدت همراه شد.
سپس ناصر چشم‌آذر گفت: امروز، سرما خوردگی حال من را کمی دگرگون کرد. اگر صدا داشته باشم می‌پرسم آیا از اجرا راضی بودید؟ همه حاضران به نشانه رضایت، این هنرمند را تشویق کردند.
او با اشاره به درگذشت محمد حیدری، قطعه «سوغاتی» را اجرا کرد .
چشم آذر همچنین در قطعات بی‌کلام «باران شادی»، و رِنگ آذری«کین تُشکا (1) و (2) را اجرا کرد.
سپس مانی رهنما به صحنه آمد و ترانه «هجرت»، «زائر»، «خلوت» و «خدای آسمون‌ها» را اجرا کرد.
او پس از اجرای ترانه «زائر» گفت: روزی در حال سفر بودم که در ماشین به آهنگ«زائر» گوش دادم و چند بار آن را تکرار کردم و حدس زدم که این کار را آقای چشم آذر تنظیم کرده باشد. بعدها که او را در مجلسی دیدم، پرسیدم آیا این کار را شما انجام داده اید؟ و او هم جواب مثبت داد.
رهنما با بیان اینکه ترانه این کار را محمد صالح اعلا سروده است، از وزارت ارشاد و نیروی انتظامی که چنین فضایی را برای برگزاری کنسرت آماده کرده‌اند تشکر کرد.
در انتهای کنسرت، چشم‌آذر با بیان اینکه شور و حال شما حال و هوای خوبی به ما داد، گفت: بنابراین یک بار دیگر قطعه «سوغاتی» را اجرا می کنیم.  
به درخواست حاضران قطعه « خدای آسمون‌ها» نیز یکبار دیگر اجرا شد.
محمد سریر موسیقدان از مهمانان این کنسرت بود.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131