گروه «ده و ده دقیقه» فاصله کانونی را اجرا کرد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی پاپ بازدید: 2172

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

گروه «ده و ده دقیقه» فاصله کانونی را اجرا کرد

گروه «ده و ده دقیقه» فاصله کانونی را اجرا کرد
گروه «ده و ده دقیقه» فاصله کانونی را اجرا کرد

گروه «ده و ده دقیقه» پرفورمنس موسیقی خود به نام «فاصله کانونی» را در هفتمین رویداد از مجموعه برنامه‌های شب شنبه‌های حافظ اجرا کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، در این اجرا اعضای گروه شامل نایان صحیحی (کمانچه - قیچک)، امیر حقیری (کوبه‌ای)، سجاد عرب‌زاده (خواننده)، مهدی محمودخانی (گیتارباس)، امیررضا فلاح (گیتارالکتریک) و علیرضا بابایی (کیبورد) روی صحنه حاضر شدند.

آن‌ها با تشریح مفهوم فاصله‌ی کانونی و دیده شدن و توضیح این‌که تصور ما از دیده شدن به چند علت انجام می‌شود که قرار گرفتن در فاصله کانونی، وجود نور کافی و خواست مشاهده‌گر، از مهم‌ترین آن‌هاست، قطعاتی را مرتبط با موضوع برنامه اجرا کردند و مورد تشویق حاضران قرار گرفتند.

در این برنامه، از اشعار شعرای نامداری مانند حافظ، مولانا، نیما یوشیج، احمد شاملو و سیاوش کسرایی استفاده شده بود و یک تلفیق موسیقایی برای مخاطبان اجرا شد.

 

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131