ببخشید که وسط تشکرها کنسرت هم داریم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی پاپ بازدید: 2365

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ببخشید که وسط تشکرها کنسرت هم داریم

درباره اکران فیلم رستاخیر از محرم گفت: پلیس درباره حذف صحنه هایی از فیلم رستاخیر هنوز ورود نکرده است. ببخشید که وسط تشکرها کنسرت هم داریم/ اجرا در دهمین سالگرد ازدواج
ببخشید که وسط تشکرها کنسرت هم داریم/ اجرا در دهمین سالگرد ازدواج

احسان کرمی شامگاه جمعه ۲۶ شهریورماه در کنسرت خود اعلام کرد که ۱۰ سال پیش در چنین شبی ازدواج کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته ۲۶ شهریور ماه گروه «نوشه» با خوانندگی احسان کرمی و به سرپرستی نیوشا بریمانی با اجرای قطعاتی خاطره انگیز و قدیمی روی صحنه برج آزادی رفت. این اجرا ساعت ۲۱:۳۰ با قطعه ای بی کلام و با همنوازی همه سازهای گروه آغاز شد و میزبان هنرمندانی از جمله رخشان بنی اعتماد، جهانگیر کوثری، مهتاب کرامتی، نادر مشایخی، محمد سریر، آناهیتا همتی، شبنم قلی خانی و... بود.

همزمان با نوازندگی سازها برای قطعه دوم احسان کرمی وارد صحنه شد و دومین آهنگ را با این مطلع «سیمین بری گل پیکری آری از ماه و گل زیباتری آری/ همچون پری افسونگری آری دیوانهٔ رویت منم» آغاز کرد.

بعد از این اجرا بریمانی و کرمی به جمعیت حاضر در سالن خوشامد گفتند و شب خوبی را برایشان آروز کردند. بریمانی نیز در همان ابتدا از پدر و مادرش تشکر کرد که در این سال ها او را همراهی کرده اند.

بریمانی و کرمی از افراد حاضر در سالن یاد کردند و از محمد سریر و نادر مشایخی نام بردند.

درباره اکران فیلم رستاخیر از محرم گفت: پلیس درباره حذف صحنه هایی از فیلم رستاخیر هنوز ورود نکرده است. ببخشید که وسط تشکرها کنسرت هم داریم/ اجرا در دهمین سالگرد ازدواج
ببخشید که وسط تشکرها کنسرت هم داریم/ اجرا در دهمین سالگرد ازدواج

کرمی همچنین با بیان اینکه امشب سالن ستاره باران است، عنوان کرد: امشب استاد من محمد رحمانیان اینجاست؛ کسی که بعد از اینکه با او تئاتر کار کردم دیگر حدود یک و نیم سال است که نتوانسته ام با کسی تئاتر کار کنم و اتفاقا دو قطعه از قطعات امشب از نمایش «سینماهای من» وی برگرفته شده است. همچنین ما امشب میزبان کسی هستم که فقط یک سوپراستار و فعال اجتماعی نیست بلکه به عنوان دوست هم می توان روی او حساب کرد.

کرمی بعد از معرفی بخشی از مهمانان قطعه بعدی را خواند که ملودی قدیمی دیگری با تنظیمی جدید بود و اینگونه شروع می شد:

«نمیدونی تو که عاشق نبودی/ چه سخته مرگ گل برای گلدون/ گل و گلدون چه شبها نشستن بی بهانه/ واسه هم قصه گفتن عاشقانه»

این مجری و بازیگر تئاتر هر از گاهی قطعات خود را نشسته می خواند و یا ایستاده و در حال راه رفتن روی سن اجرا می کرد و بواسطه حرفه خود هر از گاهی هم در میان قطعات با مخاطبان سخن می گفت.

شب گذشته وی یکی از قطعات را به صورت آذری اجرا کرد و با اشاره به همسرش یادآور شد: من ۱۰ سال پیش در چنین شبی در عروسی بودم و حالا دهمین سال ازدواج من است و می خواهم قطعه بعدی را به همسرم تقدیم کنم که صبوری بسیاری در این سال ها داشته است.

کرمی بعد از اجرای این قطعه گفت: من آذری نیستم ولی تلاش کردم بتوانم مثل آذری ها این قطعه را بخوانم به دلیل علاقه عجیبی که به این قطعه دارم.

وی قطعه بعدی را با تک نوازی مینو قاسم پور نوازنده قانون آغاز کرد و با پایان این قطعه سرپرست گروه «نوشه» با اشاره به مهمانان دیگر این کنسرت اعضای گروه را نیز معرفی کرد.

کرمی نیز به شوخی در ادامه معرفی هایی که بعد از هر قطعه انجام می شد، بیان کرد: ببخشید که وسط این حرف ها کنسرت هم اجرا می کنیم.

وی همچنین با شروع قطعه بعدی از بیژن ترقی یاد کرد و گفت که این قطعه را به دایی اش تقدیم می کند که شعرش هم از خود اوست. قطعه ای که به این ترتیب آغاز می شد:

«دیدم تو خواب وقت سحـر/ شهزاده ای زرین کمـر»

در پایان این اجرا بعد از آخرین قطعه، گروه «نوشه» به درخواست مخاطبان و با تشویق آنها دوباره به جایگاه خود بازگشت تا قطعه دیگری را اجرا کند.

کرمی از مخاطبان داخل سالن پرسید چه قطعه ای اجرا کند و یک نفر فریاد زد که قطعه «بازگشت» از شجریان را بخواند و او هم بیان کرد که «خاک راه ایشون طوطیای چشم بنده» و ابیاتی از شعری را خواند که اینگونه شروع می شد: «زمن نگارم حبیبم خبر ندارد» و نوازندگان قانون و تمبک او را همراهی کردند.

رضا لمعانی گیتاریست و تنظیم کننده قطعات، مینو قاسم پور نوازنده قانون، عسل ملک زاده نوازنده دف، غزل مهدوی نوازنده پیانو، مهرناز دبیرزاده نوازنده تمبک، سامان بهشتی نوازنده درامز نیلوفر ابراهیمی فلوت، کیوان فرشیدنیا نوازنده گیتارباس و نیوشا بریمانی نوازنده کمانچه و سرپرست گروه اعضای «نوشه» را تشکیل می دهند.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131