۶۹ گروه شهرستانی متقاضی شرکت در جشنواره موسیقی فجر هستند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی 94 بازدید: 4233

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

۶۹ گروه شهرستانی متقاضی شرکت در جشنواره موسیقی فجر هستند

موسیقی هنری ایران: ۶۹ گروه شهرستانی متقاضی شرکت در بیست و هفتمینجشنواره بین‌المللی موسیقی فجر هستند.

به گزارش خبرنگار موسیقی باشگاه خبری فارس «توانا»، با پایانفراخوان بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر حضور پررنگ گروه‌هایشهرستانی در بخش رقابتی جشنواره موسیقی فجر اعلام شد.
در بخش رقابتی جشنواره موسیقی فجر ۶۹ گروه شهرستانی خواهانشرکت در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر شده‌اند.

در این بخش ۴۱ گروه شهرستانی و ۳۸ گروه تهرانی فرم ثبت نامجشنواره را پر کرده‌اند. در بخش رقابتی کلاسیک ایرانی ۲۸ گروه شهرستانی و ۲۱ گروه تهرانی،کلاسیک ایرانی غیر ایرانی ۷ گروه شهرستانی و ۷ گروه تهرانی و در بخش رقابتی آواز جمعی۶ گروه شهرستانی و ۱۰ گروه تهرانی حضور خود را اعلام کرده‌اند. همچنیندر بخش آهنگسازی، ۲۸ گروه شهرستانی و ۷۴ گروه تهرانی خواهان شرکت در این بخش بوده‌اند.در بخش آهنگسازی کلاسیک غیر ایرانی ۱۲ اثر از شهرستان، ۲۸ اثر از تهران، در بخشپایان نامه ۳ اثر از شهرستان و ۲۰ اثر از تهران، در بخش ویژه موسیقی ایرانیبا موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی ۱۳ اثر از شهرستان و ۲۶ اثر از تهران به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. آمار اعلام شده براساس ثبت نام گروه‌های موسیقیداخلی است و تعداد گروه‌های شرکت‌کننده از سایر کشورهای جهان به زودی اعلام خواهدشد.

بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به دبیری «حسنریاحی» از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه سال ۱۳۹۰ در تهران و چند شهرستان برگزار می‌شود.

یازدهم دی ماهنود

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131