بزرگداشت اسفندیار قره‌باغی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 542

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بزرگداشت اسفندیار قره‌باغی

موسیقیهنری ایران: مسئولستاد برگزاری نخستین جشنواره شعر و موسیقی ضد آمریکایی "طبس" از انتشارآلبوم اشعار و موسیقی ضدآمریکایی ویکتورخارا و باب مارلی در نخستین دوره ازبرگزاری این جشنواره خبر داد.

محسن صفایی مسئول ستاد برگزاری نخستینجشنواره شعر و موسیقی ضد آمریکایی "طبس" در خصوص کم و کیف برگزاری این جشنواره درگفتگو با خبرنگار مهر، گفت: طبقبرنامه‌ریزی انجام شده قرار بود مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان این جشنوارهرا در تاریخ ۵ اردیبهشت ماه برگزار کنیم. اما به دلیل همزمانی این مراسم با ایامفاطمیه برگزاری این مراسم به تعویق افتاد.

وی در ادامه افزود: به همین دلیل فرصت ارسال آثاربه نخستین جشنواره شعر و موسیقی ضد آمریکایی "طبس" تا پایانخردادماه تمدید شد و قرار است مراسم تقدیر از برگزیدگان این مراسم در تاریخ ۱۲تیرماه همزمان با سالروز حمله تروریستی علیه هواپیمای ایرباس برگزار می‌شود.

مسئول ستاد برگزاری نخستین جشنواره شعر و موسیقی ضدآمریکایی "طبس" در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به آثاری که بهاین جشنواره ارسال شده‌است گفت: در گذشته تولیداتی از این دست در ژانر موسیقیضدآمریکایی نداشتیم و یا اگر هم موجود است تعداد آنها بسیار اندک است به همیندلیل برای اینکه حق هیچ هنرمندی ضایع نشود در این بخش با دقت و بسیارریزبینانه حرکت کردیم از همین‌رو آثار ارسال شده در حوزه شعر ۵۰ اثر است کهاین حجم در مقایسه با توان شعری کشور ما بسیار اندک است ولی واقعیت این استکه در حوزه شعر روی این گونه سرایش، کار نشده‌است.

صفایی در ادامه با اشاره به جمع‌آوری اشعار شاعران ضدآمریکایی در جهان گفت: یکی دیگر از بخش‌های این جشنواره در بخش شعر و ترانه به جمع‌آوریاشعار شاعران ضدآمریکایی در آمریکای لاتین و شاعران دنیای عرب چون آدونیس، نزارقبانی،کریم معطوق و...اختصاص دارد و یا برخی از آثار شاخص پابلو نرودا که اشعاری ضدآمریکایی است را جمع آوری کرده‌ایم و قصد داریم در یک کتاب این مجموعه اشعاررا گردآوری کنیم.

وی در ادامه افزود: در بخش موسیقی هم آلبومی از نوزاندگان وآوازخوان‌های ضد آمریکایی چون ویکتورخارا و باب مارلی را جمع آوری کرده‌ایم کهدر این مجموعه علاوه بر اشعار ضدآمریکایی، نژاد پرستی هم مورد طرح و بررسی قرار گرفتهاست.

محسن صفایی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به تقدیر ازتولیدکنندگان اثر موسیقایی ضدآمریکایی در ایران گفت: تنها اثر شاخص موسیقاییدر این حوزه قطعه موسیقی "آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو" با شعری ازحمید سبزه واری، آواز اسفندیار قره‌باغی، آهنگسازی احمدعلی راغب و تنظیم محمدمیرزمانی بوده‌است از همین‌رو قرار است در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه مراسمبزرگداشتی برای اسفندیار قره باغی در شهر تبریز که زادگاه و محل زندگی این خوانندهاست برگزار کنیم.

پنجم اردیبهشت نود و یک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131