تجلیل از «محمد گلریز» خواننده سرودهای انقلابی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 539

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تجلیل از «محمدگلریز» خواننده سرودهای انقلابی

موسیقی هنری ایران: مدیرکل دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ازبرگزاری ارکستر روز ملی خلیج فارس در هفته جاری خبر داد و گفت: تا دو ماه دیگر از«محمد گلریز» به عنوان خواننده پیشکسوت تجلیل می‌شود.

«سید‌محمد میرزمانی»مدیرکل دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگویی باخبرنگار موسیقی فارس در‌خصوص فعالیت‌های این مرکز موسیقایی در سال جدید،اظهار داشت: دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر سالهتلاش می‌کند تا از پیشکسوتان عرصه موسیقی کشور تجلیل نماید و به همین منظوربا تهیه و توزیع آثارشان در این راه گام برمی‌دارد.

وی در ادامه افزود:تجلیل از استاد «محمد گلریز» به عنوان خواننده پیشکسوت کشورمان یکی دیگر از اینافتخارات است که تا دو ماه دیگر در تالار وحدت تهران تحقق خواهد یافت.

مدیرکل دفتر موسیقیمعاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص روز ملی خلیج فارس یاد‌آورشد: تمام ایرانی‌ها در خصوص روز ملی خلیج فارس خودشان را سهیم می‌دانند که درفعالیت‌های هنری این روز مشارکت داشته باشند و بتوان جایگاه این روز را زنده نگهداشت.

میرزمانی تصریحکرد: قطعاتی با عنوان «خلیج ‌فارس» به آهنگسازی «شهرداد روحانی»، «شاهینفرهت» و «امیر بکان» به مناسبت بزرگداشت هفته ملی خلیج ‌فارس در روزهای ۱۳ تا۱۵ اردیبهشت‌ماه جاری در تالار وحدت اجرا می‌شود که «حمید حامی» نیز درقطعه «امیر بکان» به‌عنوان خواننده و در کنار گروه کر حضور خواهد داشت.

یازدهم اردیبهشت نودو یک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131