اجرای آثار علی اکبر شهنازی توسط گروه «شهنازی»

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 547

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای آثار علی اکبرشهنازی توسط گروه «شهنازی»

موسیقی هنری ایران: کنسرت گروه «شهنازی» به سرپرستی «داریوش پیرنیاکان» و با صدای«حمیدرضا نوربخش» ۲۰ اردیبهشت به مدت سه شب در تالار وحدت اجرا می‌شود.

ایلنا: کنسرت گروه«شهنازی» ۲۰ اردیبهشت به مدت سه شب در تالار وحدت اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا بهنقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، این کنسرت در دو بخش اجرا خواهد شد؛ به طوری کهدر بخش نخست آثاری از استاد «علی اکبر شهنازی» در دستگاه اصفهان و در بخش دومتصنیف‌های متفاوتی با عنوان «وفا»، «مپرس»، «دلربا» و... در دستگاه آواز دشتی اجرا می‌شود؛ این در حالیاست که اجرای آوازهایی بر اساس اشعار «شهریار»، «هوشنگ ابتهاج» و «حافظ» نیز در بخشدوم جای داده شده است.

این کنسرت با حضورهنرمندانی چون «بهداد بابایی» نوازنده عود و سه تار، «سیامک جهانگیری»نوازنده نی، «روزبه رحیمی» نوازنده سنتور، «آرش فرهنگ فر» نوازنده تنبک، «آرش کامور» و «یاسر بیات» نوازنده کمانچه، «حامد جوکار» نوازنده گیتار باس، «قاسم رحیم‌زاده»و «کامیار نعمت اللهی» نوازنده تار و «زکریا یوسفی» نوازنده دف اجرا خواهد شد.

گروه «شهنازی» بهسرپرستی «داریوش پیرنیاکان» و با صدای «حمیدرضا نوربخش» شامگاه ۲۰ تا ۲۳ اردیبهشتاز ساعت ۲۱ در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

یازدهم اردیبهشت نودو یک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131