تجلیل از ۶۰ سال فعالیت‌ هنری محمد اسماعیلی در فرهنگسرای ارسباران

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 666

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تجلیل از ۶۰ سال فعالیت‌ هنری محمد اسماعیلی در فرهنگسرای ارسباران

موسیقی هنری ایران: خبرگزاری فارس: ویژه برنامه باشگاه موسیقی تهرانبا تجلیل از «محمد اسماعیلی» نوازنده تنبک‌ ۲۸ اردیبهشت‌ماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارشخبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، ویژه برنامه «مطرب‌عشق» از سریسلسله نشست‌های باشگاه موسیقی تهران، با تجلیل از ۶۰ سال فعالیتهنری ‌«محمد اسماعیلی» نوازنده تنبک همراه خواهد بود.

این ویژه‌برنامه ۲۸اردیبهشت ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

بنابراین گزارش، «محمداسماعیلی» یکی از نوازندگان پیشکسوت تنبک و از شاگردان حسین تهرانی به شمار می‌رودکه پس از فراگیری فن نواختن ضرب از محضر استاد تهرانی و معرفی او به وزارت فرهنگ وهنر در ارکسترهای موسیقی ملی و گروه تنبک شروع به همکاری کرد و بعد از چند سالبرای اجرای برنامه‌های موسیقی ملی و هر چه بیشتر شناساندن آن به کشورهای آفریقایی،آسیایی، اروپایی و آمریکایی مسافرت و به اجرای برنامه پرداخت.

این استاد تنبک درسال ۱۳۴۳ در هنرستان موسیقی ملی ایران مشغول تدریس شد و در سال ۱۳۴۵ سرپرستی گروهتنبک وزارت فرهنگ و هنر آن زمان را عهده دار بود و حدود پانزده قطعه فانتزی رویریتم‌های ایرانی تنظیم کرد.

بیست و هشتماردیبهشت نود و یک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131