نوای "شورانگیز" حسین علیزاده در تبریز می‌پیچد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 821

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نوای "شورانگیز" حسین علیزاده در تبریز می‌پیچد

موسیقی هنری ایران: تورکنسرت دو نوازی تار و تنبک حسین علیزاده و پژمان حدادی از تاریخ ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشتماه در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگارمهر، تور بداهه‌نوازی استاد حسین علیزاده و پژمان حدادی پس از اجرای موفقیت‌آمیزکنسرت "آن و آن..." در سه شهر اهواز، بهبهان و بندرعباس، تور کنسرت خودرا بار دیگر با اجرا در تبریز از سر می‌گیرد.

براساس این گزارش سهشب اجرای دونوازی تار و تنبک موسیقی ایرانی با استقبال خوبی روبرو بوده‌است و بهگفته حسین علیزاده که هیچ مخاطبی نباید پشت درهای بسته بماند؛ جمعیت گسترده‌ای درسالن حضور داشتند و در برخی موارد تماشاگران بدون بلیت به سالن آمده‌اند.

حسین علیزاده درمجموع اجراهای این گروه موسیقی بخش اول کنسرت را با سه تار آغازکرد و با تارنوازی ادامه پیدا کرد. یکی از ویژگی‌های تازه‌ترین تورکنسرت حسین علیزاده همنوازی تار و تنبک پژمان حدادی و اجرای آثاری از موسیقی بومیمناطق مختلف است.

در اجرای اخیر اینگروه حسین علیزاده با ساز "شورانگیز" موسیقی جنوب را براساس تمموسیقایی این منطقه آغاز و با یک پاساژ در قطعه ترکمن به پایان رساند.

لازم به ذکر است تورکنسرت حسین علیزاده پس از اجرا در تبریز، در تاریخ ۶ و ۷ خردادماه در ساری و ۸ و ۹ همین ماه در آمل برگزار می‌شود وپس از آن نیز در نیشابور، رودسر و سیاهکل به روی صحنه می‌رود. همین اجرا درتاریخ ۴ تا ۹ تیرماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

بیست و هشتم اردیبهشتنود و یک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131