گروه موسیقی حنانه موسیقی فولک را به اسکاندیناوی می‌برد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1233

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه موسیقی حنانه موسیقی فولک را به اسکاندیناوی می‌برد

گروه موسیقی حنانه موسیقی فولک را به اسکاندیناوی می‌برد
گروه موسیقی حنانه موسیقی فولک را به اسکاندیناوی می‌برد

موسیقی هنری ایران: گروه موسیقی «حنانه» جدیدترین تور کنسرت خود را در دو کشور منطقه اسکاندیناوی برگزار خواهد کرد.

سرپرست این گروه با اعلام این مطلب به خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا گفت: تور کنسرت زمستانی گروه «حنانه» در دو کشور اسکاندیناوی یعنی نروژ و دانمارک برگزار خواهد شد. این تور یک هفته‌ای ششم فوریه با اجرای قطعات فولکلور ایرانی و بخشی از ساخته‌های من، روی صحنه خواهد رفت.

کامران همت‌پور از قطعاتی مانند «بالا برزان»، «لیلا خانم»، «ساری‌گلین»، «شمامه‌ خال‌خال»، «آسمان» و ... به‌عنوان قطعاتی یاد کرد که در این تور اجرا خواهند شد و ادامه داد: البته بخشی از این اجراها نیز به تنبورنوازی اختصاص دارد که قطعاتی از ساخته‌های خودم را دربرمی‌گیرد. همچنین به یاد ایران، قطعه‌ای از محمدرضا لطفی را اجرا خواهیم کرد.

او از سیروس ملکی (خواننده)، ناصر کاوه (عود، دیوان، تنبور)، سینا معتمد (کمانچه) و محمدعلی محزون (سازهای کوبه‌ای) به‌عنوان هنرمندانی یاد کرد که او را به‌عنوان آهنگساز، تنظیم‌کننده، نوازنده‌ی تنبور و سه‌تار همراهی می‌کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131