برنامه کنسرت «چرا رفتی» در اروپا اعلام شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 686

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برنامه کنسرت «چرا رفتی» در اروپا اعلام شد

برنامه کنسرت «چرا رفتی» در اروپا اعلام شد

برنامه کنسرت «چرا رفتی» در اروپا اعلام شد
برنامه کنسرت «چرا رفتی» در اروپا اعلام شد

 

تور کنسرت‌های «چرا رفتی» به آهنگسازی تهمورس پورناظری و خوانندگی همایون شجریان پس از وقفه ای چند ماهه در چند کشور اروپایی پیگیری می شود.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، تور کنسرت‌های «چرا رفتی» به آهنگسازی تهمورس پورناظری، تکنوازی سهراب پورناظری و خوانندگی همایون شجریان پس از وقفه ای چند ماهه به مدت دو هفته در چند شهر اروپایی پیگیری می شود.

 

این کنسرت‌ها که با حضور نوازندگانی چون حسین رضایی‌نیا، مهیار طریحی، آیین مشکاتیان، استفنی بی‌بو، تینا جامه‌گرمی، لعیا اعتمادی، آتنا اشتیاقی و آرین کشیشی روی صحنه خواهد رفت، ۲۱ آپریل (چهارم اردیبهشت) در دوسلدورف آغاز و بعد از آن پنجم اردیبهشت در هامبورگ اجرا خواهد شد.

 

این برنامه ها روز ۲۸ آپریل (نهم اردیبشهت) در استکهلم روی صحنه خواهد بود و بعد از آن اعضای کنسرت «چرا رفتی» در گوتنبرگ این اثر را اجرا خواهند کرد. آخرین اجرای گروه هم اول می (دوازدهم اردیبهشت) در لندن خواهد بود.

 

«چرا رفتی» به عنوان پرمخاطب‌ترین کنسرت دهه‌های اخیر، در ایران توانست قریب به ۱۲۰ هزار نفر مخاطب داشته باشد و در سال ۹۳ در تهران و بسیاری از شهرستان‌های کشور روی صحنه رود.

 

 آلبوم «نه فرشته‌ام، نه شیطان» به خوانندگی همایون شجریان و آهنگسازی تهمورس پورناظری که در برکلی، لس آنجلس، استانبول و تهران ضبط شده است، به عنوان پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی سنتی در سال‌های اخیر مطرح است. این آلبوم در هشت قطعه‌ خود، آهنگسازی، سازبند، تنظیم و فرم‌های مختلف دارد و از اشعار شاعرانی چون مولانا، محمدرضا شفیعی کدکنی، هومن ذکائی، سیمین بهبهانی و حسین منزوی انتخاب شده‌ است.