کوارتت کاسته آلبوم جدید خود را روی صحنه می‌برد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 737

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کوارتت کاسته آلبوم جدید خود را روی صحنه می‌برد

کوارتت کاسته آلبوم جدید خود را روی صحنه می‌برد

کوارتت کاسته آلبوم جدید خود را روی صحنه می‌برد
کوارتت کاسته آلبوم جدید خود را روی صحنه می‌برد

 

کوارتت کاسته قطعات برگزیده‌ای از آلبوم ایستگاه اول را به علاوه قطعات شنیده نشده آلبوم ایستگاه دوم را طی دو روز در فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌کند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ ۱۱ اردیبهشت مصادف با ۳۰ آوریل طبق تقویم رسمی یونسکو به «روز بین المللی موسیقی جز: گفتمان صلح از طریق موسیقی» نامگذاری شده است. نشر موسیقی هرمس امسال برای دومین سال متوالی و با همکاری یونسکو این روز را در تهران با دو کنسرت کوارتت کاسته جشن می‌گیرد.

 

دبیر روز بین‌المللی جز، هنرمند شهیر موسیقی جز "هربی هنکوک" (سفیر حسن نیت سازمان ملل) است و اجرای کوارتت کاسته با همراهی او در تقویم رسمی این رویداد بین المللی قرار گرفته است. در این روز هنرمندان بزرگ بسیاری از جمله چیک کوریا، استینگ، پت متنی، وین شورتز، هربی هنکوک، ذاکر حسین، دایانا کرال، چوچو والدز، مارکوس میلر و ... در نقاط مختلف جهان به اجرا می پردازند و کوارتت کاسته نیز در زمره آن قرار دارد.

 

کوارتت کاسته تاکنون اجراهای موفقی در ایران، ایتالیا، اطریش، هلند، فرانسه، اسلوونی، مجارستان و ترکیه داشته است و در اجرای پیش رو آثار جدید خود از آلبوم «ایستگاه دو» را که در زمستان سال ۹۵ منتشر خواهد شد، برای نخستین بار روی صحنه می‌برد. هم‌چنین قطعات برگزیده از آلبوم قبلی و موفق این گروه (ایستگاه یک) نیز اجرا خواهد شد.

 

در کوارتت کاسته؛ احسان صدیق (گیتار الکتریک)، مازیار یونسی (پیانو و آوا)، پیتر سلیمانی‌پور (کلارینت باس، ساکسیفون تنور) و روزبه فدوی (درامز) فعالیت می‌کنند.

 

کنسرت این گروه جمعه و شنبه (10 - 11 اردیبهشت) از ساعت 9 شب در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود و بلیت فروشی آن از طریق سایت تیوال است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131