استقبال ویژه مخاطبان از «شب آواز ایرانی» در حوزه هنری

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1205

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استقبال ویژه مخاطبان از «شب آواز ایرانی» در حوزه هنری

استقبال ویژه مخاطبان از «شب آواز ایرانی» در حوزه هنری

استقبال ویژه مخاطبان از «شب آواز ایرانی» در حوزه هنری
استقبال ویژه مخاطبان از «شب آواز ایرانی» در حوزه هنری

نخستین برنامه شب آواز ایرانی در سال جدید در حالی برگزار شد که مخاطبان بسیاری برای تماشای این برنامه در سالن حضور داشتند و با پر شدن صندلی‌های تالار سوره، بسیاری به صورت ایستاده شاهد اجرای موسیقی و آواز ایرانی بودند.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، نخستین برنامه «شب آواز ایرانی» در سال جدید، با استقبال اساتید، هنرجویان و علاقه‌مندان موسیقی سنتی، عصر شنبه 28 فروردین 1395 در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد. در این برنامه گروه‌های مختلفی به اجرای موسیقی همراه با آواز برای حاضران پرداختند. اولین افرادی که روی سن آمدند، علی مشهوری (خواننده) و فرشید خویی (نوازنده سه تار) بودند که حاضران در سالن را به آواز دشتی میهمان کردند.

گروه دوم از نخستین برنامه شب آوازی شامل محمود نوروزی (خواننده) و احمد دهقان (نوازنده تار) بود با اجرای مرکب خوانی مخالف سه گاه، گروه سوم را منصور جمعه زاده (خواننده) و امیرحسین احمدخانی (نوازنده) در بیات ترک به اجرای برنامه پرداختند و رهام خورشیدوند خواننده گروه چهارم بود که علیرضا سپهوند(نوزانده سنتور) و همایون پشتار(نوزانده کمانچه)، با اجرای موسیقی در شور و دشتی او را همراهی کردند.

در پایان این اجرا نیز که با استقبال بسیار زیاد حاضران همراه بود، صدای وحید تاج در سالن سوره طنین انداخت و علی اکبر خادم با تنبک و کیوان ساکت با تار، به هنرنمایی پرداختند.

در بخشی از این برنامه، سید عباس سجادی که مجری این مراسم بود، ضمن تبریک به حوزه هنری برای برگزاری برنامه ای با این میزان مخاطب، گفت: «حوزه هنری بعد از انقلاب اسلامی نقش تعیین کننده ای در زمینه هنرهای گوناگون ایفا کرده و هنرمندان زیادی از این نهاد فرهنگی برخاسته اند. حالا نیز خوشحالم که می بینم با مدیریت افرادی مانند محسن مومنی شریف و فاضل نظری که با قلم و هنر آشنایی دارند، مجددا این نهاد اوج گرفته است

وی که اجرای برنامه موسیقی‌محور «دستان» را نیز در کارنامه خود دارد، با بیان اینکه موسیقی، صدای آسمانی است، تاکید کرد: «متاسفانه آواز در حال کم‌رنگ شدن است و در اینجاست که نقش رسانه‌های گروهی و مراکز فرهنگی و هنری برای زنده نگه داشتن آواز پررنگ می‌شود.» دنیای صنعتی امروز، ما را از شنیدن آواها و آوازهای اصیل دور کرده و خوشحالم که حوزه هنری با برگزاری برنامه «شب آواز ایرانی» این امید را ایجاد کرد که آواز هنوز نفس می کشد.

وی همچنین برای دو پیش‌کسوت آواز ایران یعنی حسین خواجه امیری (ایرج) و محمدرضا شجریان، سلامتی آرزو کرد و در ادامه با توجه به استقبال بسیار زیاد حاضران در این برنامه که حتی به صورت ایستاده به شنیدن موسیقی می‌پرداختند، از مسئولان خواست سالن اصلی حوزه هنری را به این برنامه پرمخاطب اختصاص دهند که این پیشنهاد با موافقت مسئولان مواجه شد و به این ترتیب، برنامه بعدی «شب آواز ایرانی» شنبه 25 اردیبهشت در تالار اندیشه برگزار خواهد شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131