گزارش و تصویر: کلاس پیشرفته تار و سه تار (تار)

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 556

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گزارش و تصویر: کلاس پیشرفته تار و سه تار (تار)

MasterClass_Alizadeh2_small

واحد مرکزی خبر، خبرنگار سایت: در نخستین روز این دوره از کلاس ها (دهم خرداد)، ساعت نه صبح روز شنبه، حسین علیزاده در سالن آوینی حاضر شد و کلاس ها را آغاز کرد. وی ابتدا صحبتی در مورد نوازندگی و جوانان در جامعه امروز ایران داشت. هدف از این کلاس ها را ارتباط بیشتر با جوانان نوازنده و کسانی که در این راه هستند اعلام کرد. علیزاده گفت: این کار که به صورت داوطلبانه انجام می شود، برای نخستین بار است که شکل می گیرد و هدف اصلی آن هدفی غیر مادی است.

کلیک کنید

به شهرستان ها خواهیم رفت و می خواهیم ثابت کنیم که همه چیز در تهران خلاصه نمی شود. ما باید بتوانیم فکرهایمان را به هم نزدیکتر کنیم و حرکتی غیر مادی، ضد ارتجاعی و خلاقانه انجام دهیم.

MasterClass_Alizadeh1_small

بتوانیم ارزش ها را به درستی حفظ کنیم و سنت ها را سرمایه مادی خود قرار ندهیم، بلکه سرمایه معنوی باشد. در عین حال هیچگاه غافل از حال و آینده نباشیم. وی اضافه کرد که فکر تشکیل چنین کلاس هایی از زمستان گذشته شکل گرفت و من با همکاری اساتید موسیقی ایران در نظر داریم این کلاس ها ادامه داشته باشد و برای سازهای دیگر نیز برنامه داریم. به شهرستان ها نیز خواهیم رفت. در ادامه علیزاده در مورد رشته اتنوموزیکولوژی صحبت کرد و همچنین، تمرکز در موسیقی که مهم ترین عامل در نوازندگی است.

یازدهم خرداد ماه هشتاد و دو

کلیک کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131