اعضای «شیدا» به یاد لطفی می‌نوازند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 768

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اعضای «شیدا» به یاد لطفی می‌نوازند

اعضای «شیدا» به یاد لطفی می‌نوازند

اعضای «شیدا» به یاد لطفی می‌نوازند
اعضای «شیدا» به یاد لطفی می‌نوازند

جمعی از اعضای گروه «شیدا» به خوانندگی امیر اثنی عشری، در مراسم یادبود زنده‌یاد محمدرضا لطفی در گرگان روی صحنه می‌روند.

به گزارش ایسنا، در این برنامه که نهم اردیبهشت‌ماه با حضور گروهی از استادان موسیقی ایرانی، شاگردان و علاقه‌مندان محمدرضا لطفی در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار می‌شود، تعدادی از اعضای گروه «شیدا» قطعاتی را از زنده‌یاد لطفی برای مخاطبان اجرا و درباره‌ی آثار و ویژگی‌های فنی آن‌ها نکاتی را بیان می‌کنند.

امیر اثنی‌عشری (آواز)، سینا دانش (کمانچه)، ساناز ستارزاده (تار)، سپیده مشکی (سه‌تار)، فریما موفقی (کمانچه)، پویا لقایی (رباب)، هوشمند عبادی (نی)، هنگامه مشهدی‌الاصل (تار)، ماهور لطفی (تنبک)، مهرزاد هویدا (دف) و آریا محافظ (سنتور) در این اجرا به هنرنمایی خواهند پرداخت.

محمدرضا لطفی، آهنگساز، نوازنده‌ی تار و سه‌تار، پژوهشگر و مدرس موسیقی، بنیانگذار کانون «چاووش»، گروه «شیدا» و موسس مکتب‌خانه‌ی میرزاعبدالله بود. او 12 اردبیهشت‌ماه سال 1393 درگذشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131