گروه «داماهی» در سالن «میلاد» نمایشگاه روی صحنه می‌رود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 940

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه «داماهی» در سالن «میلاد» نمایشگاه روی صحنه می‌رود

گروه «داماهی» در سالن «میلاد» نمایشگاه روی صحنه می‌رود

گروه «داماهی» در سالن «میلاد» نمایشگاه روی صحنه می‌رود
گروه «داماهی» در سالن «میلاد» نمایشگاه روی صحنه می‌رود

گروه موسیقی «داماهی» پس از برگزاری آخرین کنسرت‌ در شهر بندرعباس، یکشنبه، 19 اردیبهشت ماه، ساعت 21:30، در سالن «میلاد» نمایشگاه بین‌المللی روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این کنسرت، قطعاتی از آلبوم اول و همچنین جدیدترین قطعات این گروه طی یک سانس به نفع کودکان مؤسسه خیریه «مهرآفرین» اجرا خواهد شد.

«داماهی» که با نگاهی بر موسیقی محلی جنوب ایران فعالیت می‌کند، اولین آلبومش را شهریورماه سال گذشته منتشر کرد. قطعات موسیقایی این گروه با فرم موسیقی مدرن امروزی و بر اساس دریافت از موسیقی محلی جنوب شکل گرفته است.

آخرین اجرای گروه «داماهی» در تهران در بخش تلفیقی سی و یکمین «جشنواره موسیقی فجر» برگزار شد/ همچنین آلبوم «داماهی» در مراسم اختتامیه این جشنواره، در فهرست نامزدهای برترین آلبوم موسیقی تلفیقی جایزه «باربد» جای گرفت.

گروه «داماهی» پس از بازگشت شایان فتحی، نوازنده توانمند درامز و پرکاشن این گروه به تهران، این‌ روزها مشغول تمرین برای اجراهای متعددی در اردیبهشت ماه است، ازجمله کنسرتی که در «هفته موسیقی تلفیقی تهران» در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

دارا دارایی سرپرست گروه، درباره این کنسرت می‌گوید: «پیش از شکل‌گیری «داماهی»، من به همراه گروه‌های مختلف موسیقی پاپ، بارها روی صحنه سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی رفته‌ام، اما این اولین تجربه همراه با «داماهی» در این سالن خواهد بود که فکر می‌کنم اتفاق قابل‌توجهی برای جریان موسیقی تلفیقی کشور به‌شمار می‌رود

رضا کولغانی، خواننده گروه داماهی، درباره رپرتوآر این اجرا گفت: «علاوه بر قطعات آلبوم اول همچون «لنج و بیوه»، «مردن مردانه» و «سامبای بهار»، چند قطعه شنیده نشده مثل «برکت» و «اَمون» و نیز موسیقی تیتراژ سریال «بیمار استاندارد» که نوروز امسال از تلویزیون پخش شد، جزو رپرتوآر اجرایی خواهد بود

گفتنی است اعضای ثابت گروه «داماهی» را، رضا کولغانی (خواننده)، دارا دارایی (گیتار باس)، حمزه یگانه (کیبورد و بنجو)، ابراهیم علوی (گیتار و عود) و شایان فتحی (درامز و پرکاشن) تشکیل می‌دهند.

کنسرت گروه «داماهی» روز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه، ساعت 21:30 در سالن «میلاد» نمایشگاه بین‌المللی، برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131