رحیم شهریاری هم به تالار وحدت رسید!

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1842

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

رحیم شهریاری هم به تالار وحدت رسید!

رحیم شهریاری هم به تالار وحدت رسید!

رحیم شهریاری هم به تالار وحدت رسید!
رحیم شهریاری هم به تالار وحدت رسید!

یک اجرا پاپ دیگر در تالار وحدت

گروه پاپ آذری رحیم شهریاری 29 و 30 اردیبهش طی سه سانس روی صحنه می‌رود تا تالار وحدت شاهد حضور یک گروه پاپ دیگر باشد.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، گروه پاپ آذری رحیم شهریاری 29 و 30 اردیبهشت طی سه سانس روی صحنه می‌رود. روی صحنه رفتن یک گروه پاپ در تالار وحدت در حالی تکرار می‌شود که پیش از این گروه‌هایی چون «دنگ شو»، «پالت»، «ریحان»، «همای» و ... نیز در این محل که سابقا تنها به گروه‌های درجه الف هنری اختصاص داشت،‌ کنسرت برگزار کرده بودند.

بسیاری از افراد صاحب‌نظر حوزه موسیقی، برخورد این چنینی معاونت هنری و بنیاد رودکی را برگرفته از نگاه صرف اقتصادی می‌دانند و معتقدند که رفتن روی سن تالار وحدت دیگر نیازی به رزومه پربار هنرمند و موسیقی فاخر ندارد و با صرفا پرداخت اجاره‌بها می‌توان، سن تالار وحدت را در اختیار گرفت.

بهره‌برداری‌های غیرکارشناسی و سومدیرت‌ها، رفته رفته اعتبار تالار وحدت را هم زیر سوال برده است و در عین حال به سرعت فرسوده شدن تنها مجموعه جدی موسیقی کشور، افزوده است.

طی سالیان گذشته بسیاری از هنرمندان که اتفاقا عقبه پرباری هم داشتند، در صف اجرا در تالار وحدت به بهانه قرار نگرفتن در دسته «گروه‌های درجه الف» می‌مانند. اما امروز حتی نیاز نیست که گروه یک آلبوم هم منتشر کرده باشد! و تنها با پرداخت مبلغ اجاره‌بها می‌توان رزومه اجرا در تالار وحدت را به9* دست آورد. به عنوان نمونه گروه آذری پاپ «ریحان» که سال گذشته در این مجموعه روی صحنه رفت، حتی یک آلبوم رسمی هم منتشر نکرده است.

یا گروه‌های نوپایی مثل «چارتار»، «پالت» و... که از عمر هنری‌شان یکی دوسالی بیشتر نگذشته، با رویکرد صرف اقتصادی مسولان معاونت هنری، فرصت اجرا در تالار وحدت را پیدا کردند؛ تالار وحدتی که روزگاری تنها محل اجرای بزرگان موسیقی کشور بوده است.

سرنخ‌های رویکرد اقتصادی بنیاد رودکی را می‌توان در اجرای نمایش «عاشقانه‌های ناآرام» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مریم جلالیان، جستجو کرد. کارگردان جوانی که اولین اجرای جدی صحنه‌ای اش را در تالار وحدت روی صحنه برد! اهالی تئاتر این اقدام بنیاد رودکی را تاب نیاوردند و دست به اعتراض زدند. اعتراضی که منجر به صدور آیینه‌نامه‌ای برای نمایش‌ها در تالار وحدت شد.

اما متاسفانه هیچ آیین‌نامه مدونی در حوزه موسیقی برای اجرا در تالار وحدت تدوین نشده است و ظاهرا گروه‌های موسیقی برای اجرا در این مجموعه جز پرداخت اجاره‌بها، مشکل دیگری ندارند! باید منتظر ماند و دید تا چه زمانی مسولان معاونت هنری و بنیاد رودکی برای کسب درآمد، از اعتبار تالار وحدت خرج می‌کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131