ادامه تور کنسرت‌های «مهمانی کوچک» در شهرستان‌ها

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 954

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ادامه تور کنسرت‌های «مهمانی کوچک» در شهرستان‌ها

ادامه تور کنسرت‌های «مهمانی کوچک» در شهرستان‌ها

ادامه تور کنسرت‌های «مهمانی کوچک» در شهرستان‌ها
ادامه تور کنسرت‌های «مهمانی کوچک» در شهرستان‌ها

تور کنسرت های شهرستان «مهمانی کوچک» به آهنگسازی علی قمصری و خوانندگی پوریا اخواص از ۲۱ اردیبهشت ماه با اجرای یک کنسرت در رشت آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، تور کنسرت های شهرستان «مهمانی کوچک» به آهنگسازی علی قمصری و خوانندگی پوریا اخواص از ۲۱ اردیبهشت ماه با اجرای یک کنسرت در رشت آغاز می شود و پس از آن گروه در بندرعباس، تربیت حیدریه و یزد به اجرای برنامه خواهد پرداخت.  

هاله سیفی زاده و بهرخ شورورزی هم آوا، کامران منتظری و زکریا یوسفی سازهای کوبه ای، علی چولایی تار و سه تار، علیرضا عقیقی بم تار و علی قمصری تار و دیوان نوازندگان این تور کنسرت ها هستند.

«مهمانی کوچک» در سه بخش اجرا می‌شود که می‌توان بخش نخست و آخر آن را به یکدیگر مرتبط دانست. در بخش اول، موسیقی کاملا به صورت سنتی ارایه شده و بداهه‌نوازی در دستگاه‌های مختلف با توجه به فضای کنسرت اجرا می‌شود. در بخش دوم نیز چند تصنیف بر اساس اشعاری از مولانا و سید مهدی موسوی به صورت پلی‌ریتم اجرا می‌شود و بخش سوم که بخش مفصل‌تری است از التقاط دو دستگاه مختلف تشکیل شده است. قمصری در این بخش از اشعار شاعرانی چون گروس عبدالمکیان، فریدون مشیری و اخوان ثالث بهره گرفته است.

گروه کنسرت «مهمانی کوچک»  بعد از اجرای کنسرت رشت ۲۹ اردیبهشت ماه در بندرعباس، دوم خرداد در تربت حیدریه و ششم خرداد در یزد میزبان علاقه مندان موسیقی است.

علی قمصری به تازگی كنسرت‌هايى را در شهرهاى وايمار و ينای آلمان با همراهی لوسين خاچاطوريان نوازنده‌ شهير پيانو، على اميدى، مصطفى اميدى و على چولايى برگزار کرده است. ضمن اینکه اجرا در سالن موغام باکو در ادامه‌ کنسرت‌های او با نام «تار ایرانی، عشق جهانی» با همراهی مسیرلی احمد یکی از نوازندگان کوبه‌ای ترکیه  از دیگر فعالیت‌های او در این مدت بوده است.