گروه کر اردیبهشت به تالار رودکی می‌رسد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 2071

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

گروه کر اردیبهشت به تالار رودکی می‌رسد

گروه کر اردیبهشت به تالار رودکی می‌رسد

گروه کر اردیبهشت به تالار رودکی می‌رسد
گروه کر اردیبهشت به تالار رودکی می‌رسد

حمید عسکری که پیش‌ از این رهبری کُر ارکستر سمفونیک تهران را برعهده داشت، با گروه کُر «اردیبهشت» روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، رپرتوار این گروه مجموعه‌ای از قطعات نوین آکاپلا به زبان فارسی (قطعات نیایشی و تنظیم آوازهای محلی) و آثار کرال آهنگسازان کلاسیک جهان است.

در اولین کنسرت رسمی کُر اردیبهشت، 12 قطعه‌ی جدید کُرال ایرانی از آثار دکتر حمید عسکری، پیام میرجعفری و شهریار اصلانی، برای نخستین‌بار اجرا می‌شود. علاوه بر این، آثاری هم از آهنگسازان بزرگ ارمنی یعنی «کومیتاس» و «مارتون ایسرایلیان» در این اجرا گنجانده شده است.

حمید عسکری عضو هیات علمی دانشگاه هنر و دارای مدرک دکتری هنر (گرایش موسیقی‌شناسی) از انستیتوی هنرهای زیبای آکادمی ملی علوم ارمنستان و همچنین دانش‌آموخته‌ی کارشناسی ارشد و آسپیرانتورای آهنگسازی و کارشناسی ارشد رهبری کُر کنسرواتوار دولتی کومیتاس ایروان است. وی پیش از سفر به ارمنستان، مبانی موسیقی را نزد زنده‌یاد «هویک اوهانجانیانس» فراگرفت و مقطع کارشناسی فلسفه دانشگاه تهران را نیز به پایان رساند. وی بیشتر به خلق آثار در حوزه‌ی موسیقی آوازی و بویژه کُرال گرایش دارد.

عسکری پیش از این رهبری کُر ارکستر سمفونیک تهران را در اجرای سمفونی نهم بتهوون در آیین بازگشایی ارکستر سمفونیک تهران برعهده داشت.

این گروه 23 و 24 اردیبهشت ماه در تالار رودکی به روی صحنه خواهد رفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131