کنسرت تنبورنوازی حیدر کاکی در رودکی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1092

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت تنبورنوازی حیدر کاکی در رودکی

کنسرت تنبورنوازی حیدر کاکی در رودکی

کنسرت تنبورنوازی حیدر کاکی در رودکی
کنسرت تنبورنوازی حیدر کاکی در رودکی

کنسرت تنبورنوازی به سرپرستی حیدر کاکی از هنرمندان پیشکسوت موسیقی کردستان دوشنبه ۲۷ اردیبهشت در تالار رودکی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حیدر کاکی هنرمند پیشکسوت موسیقی کردستان دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه تازه ترین کنسرت تنبورنوازی خود را در تالار وحدت تهران برگزار می کند.

این کنسرت به صورت بداهه نوازی و بر اساس موسیقی تنبور و مقام‌های کهن آن در دو بخش اجرا می شود. در این برنامه که همایون کاکی با نوازندگی تنبک و کوزه پدرش را همراهی می کند، قطعاتی نظیر پری زاد، مقام شاخوشینی، پریشان، نوای کهن، وهار، نوای تنبور، یاد یار، آواز عشق و وصل یار اجرا خواهد شد.

در بخش دوم هم بر اساس بداهه نوازی در مقام‌های تنبور و اجرای قطعات ریتمیک با بهره مندی اشتراکات با دیگر موسیقی های ایرانی اجرا خواهد شد.

کنسرت تنبورنوازی به سرپرستی حیدر کاکی ساعت ۲۰:۳۰ روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ساعت در تالار رودکی میزبان مخاطبان خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131