برگزاری کنسرت امین الله رشیدی با ارکستر رامشه

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1300

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برگزاری کنسرت با ارکستر رامشه

برگزاری کنسرت امین الله رشیدی با ارکستر رامشه

برگزاری کنسرت با ارکستر رامشه
برگزاری کنسرت با ارکستر رامشه

بهترین قطعات را می‌خوانم

خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی از برگزاری کنسرت با ارکستر موسیقی «رامشه» به سرپرستی علیرضا مهرابی و رهبری ارکستر علی محمد شاهی در تالار اندیشه حوزه هنری خبر داد.

امین‌الله رشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود بیان کرد: روز ششم خرداد ماه همراه با ارکستر موسیقی «رامشه» به سرپرستی علیرضا مهرابی، رهبری ارکستر علی محمد شاهی و خوانندگی مشترک بنده و مرتضی خنجری کنسرتی را با یک ارکستر ۶۰ نفره در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می کنیم که امیدوارم مورد پسند مخاطبان قرار گیرد.

وی ادامه داد: در این کنسرت که با همراهی تعدادی از جوانان مستعد موسیقی ایرانی برگزار می شود قطعاتی منتخب از آلبوم های بنده به همراه چند قطعه دیگر اجرا می شود که تصور می کنم با توجه به خاطره انگیز بودن قطعات می تواند مورد توجه دوستداران موسیقی ایرانی قرار گیرد. به هر حال این اتفاق خوبی است که می توانم بار دیگر با قطعات خاطره انگیزی چون «شیدای جهانم» در خدمت شهروندان تهرانی باشم. البته چندی پیش هم کنسرتی به مناسبت تولد یکی از امامان همام در میدان نقش جهان اصفهان برگزار کردم که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد.

رشیدی در پایان به ماجرای تالیف تازه ترین کتاب خود اشاره کرد و گفت: همانطور که می دانید سال‌هاست درگیر دریافت مجوز کتاب «ایران در رهگذر زمانه» هستم که همچنان دوستان برای صدور مجوز آن اقدامی نمی کنند اما امیدوارم بالاخره طلسم انتشار این کتاب شکسته شود و بتوانم این اثر فرهنگی را که زحمات زیادی برای آن کشیدم در بازار منتشر کنم. این کتاب حاصل پژوهش و تلاش های چندین ساله من در عرصه موسیقی است که امیدوارم حسن توجه دوستان مسئول شامل حال من شود تا بتوانم این کتاب را منتشر کنم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131