کنسرت مادربزرگ‌ها برای نوه‌ها

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 636

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت مادربزرگ‌ها برای نوه‌ها

کنسرت مادربزرگ‌ها برای نوه‌ها

کنسرت مادربزرگ‌ها برای نوه‌ها
کنسرت مادربزرگ‌ها برای نوه‌ها

گروه موسیقی «زنگوله» که در زمینه‌ موسیقی کودکان فعالیت می‌کند، در حالی در تالار رودکی کنسرت می‌دهد که مادربزرگ‌ها هم در این اجرا روی صحنه خواهند رفت.

آهنگساز و سرپرست گروه موسیقی «زنگوله» در این‌باره توضیح داد: اجرای پیش رو، بخش کوچکی از مجموعه قطعات خلاقانه‌ی روش آموزش موسیقی کودک «زنگوله» است که برای کودکان و نوجوانان طراحی شده است. این قطعات کاملا ایرانی هستند و براساس ملودی‌های ردیف دستگاهی موسیقی ایران شکل‌ گرفته‌ یا برخی ترانه‌های بومی در شکلی کودکانه بازسازی شده‌اند.

سجاد تنها ادامه داد: «گردماه» و «گردمهان» دو ساز کوبه‌ای جدید هستند که برای گرو‌ه‌های سنی مشخص ساخته شده‌اند و در این کنسرت برای اولین‌بار به صدا در خواهند آمد. این سازها را خودم ساخته و آن‌ها را برای کودکان مناسب‌سازی کرده‌ام. این سازها از نظر فیزیکی چندان عجیب نیستند و فقط آن‌ها را ساده‌ کرده‌ام. «گردماه» برای کودکان 2 تا 4 ساله است و «گردمهان» نیز سازی مناسب برای کودکان تا 7 سال سن است.

او گفت:‌ ما برای این اجرا قطعه‌ای را هم در نظر گرفتیم که در آن، مادربزرگ‌ها همراه بچه‌ها روی صحنه حاضر می‌شوند و قطعاتی را هم‌خوانی می‌کنند. این قطعه «یاس سپید» نام دارد و مناسب برای کودکان و خانواده‌هاست. در این اجرا 30 کودک هنرمند روی صحنه خواهند رفت.

سرپرست گروه موسیقی «زنگوله» درباره‌ی نحوه‌ی سازبندی این کنسرت نیز توضیح داد:‌ بچه‌ها در این اجرا سازهای کوبه‌ای را خواهند نواخت و حرکت و آواز نیز برعهده‌ی بچه‌هاست؛ اما نوازندگی سازهای ملودیک را نوازندگان بزرگسال برعهده خواهند گرفت. در واقع، بچه‌ها در این اجرا روی نوازندگی سازهای ملودیک تمرکز ندارند.

کنسرت «زنگوله» 7 خردادماه ساعت 18 در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131