نواهای موسیقی هندوستان در مکتب تهران طنین انداز می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 690

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نواهای موسیقی هندوستان در مکتب تهران طنین انداز می‌شود

نواهای موسیقی هندوستان در مکتب تهران طنین انداز می‌شود

نواهای موسیقی هندوستان در مکتب تهران طنین انداز می‌شود
نواهای موسیقی هندوستان در مکتب تهران طنین انداز می‌شود

علی بروجردی به همراه قدیر هاشمی در همایش‌های موسیقی مکتب تهران اجرای موسیقی خواهند داشت. ‏  

به گزارش خبرگزاری مهر، علی بروجردی نوازنده سیتار و قدیر هاشمی نوازنده طبلا از پنجشنبه ششم خرداد ساعت ۱۷ در مکتب تهران اجرای موسیقی هندوستان خواهند داشت.

بروجردی نوازنده سیتار که از ۲۵ سال پیش در هند زندگی و فعالیت موسیقایی می کند در این مراسم در مورد موسیقی و شیوه های نوازندگی این ساز کهن سخنرانی خواهد کرد و در ادامه به همراه قدیر هاشمی نوازنده طبلا قطعاتی از این نوع موسیقی را به مخاطبان ارایه می کند.

پرداختن به موسیقی هنری و جدی و ارایه آن، برگزاری برنامه های پژوهشی، آموزشی، نشست‌های تخصصی و نقد و بررسی کتاب‌ها و آلبوم‌های موسیقی از اهداف این برنامه است.

مجموعه همایش‌های موسیقی مکتب تهران با حضور استادان و هنرمندان موسیقی به صورت دوره‌ای در مکتب تهران برگزار خواهد شد.

علاقه مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به نشانی، خیابان کریم خان، خیابان عضدی (آبان جنوبی)، کوچه کیوان، مکتب تهران مراجعه کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131