سهراب پورناظری «نیشتیمان ۲» را در فرانسه اجرا می‌کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 798

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سهراب پورناظری «نیشتیمان ۲» را در فرانسه اجرا می‌کند

سهراب پورناظری «نیشتیمان ۲» را در فرانسه اجرا می‌کند

سهراب پورناظری «نیشتیمان ۲» را در فرانسه اجرا می‌کند
سهراب پورناظری «نیشتیمان ۲» را در فرانسه اجرا می‌کند

سهراب پورناظری آهنگساز و نوازنده، «نیشتیمان ۲» را در فرانسه اجرا می‌کند که سال گذشته در ایران و اروپا ضبط شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سهراب پورناظری آهنگساز و نوازنده‌ تنبور و کمانچه پروژه‌ «نیشتیمان ۲» را در تئاتر شهر «سنت مالو» و فستیوال موزیک اگونای شهر پو در کشور فرانسه به اجرا در می‌آورد.

«نیشتمان ۲» مجموعه‌ای از نغمات مناطق کردنشین است که سهراب پورناظری بخشی از آنها را گردآوری و تنظیم و بخشی دیگر را آهنگسازی کرده است. این اثر سال گذشته در ایران و اروپا ضبط شد و حالا فرانسه اولین کشوری است که میزبانِ تور کنسرت‌های جهانی این پروژه است.

در این کنسرت‌ها سهراب پورناظری خود نوازندگی تنبور و کمانچه را برعهده دارد و علاوه بر او مهیار طریحی (سنتور و سنتورباس)، آیین مشکاتیان (سازهای کوبه‌ای) و حسین ذهاوی (پرکاشن) می‌نوازند، ضمن آنکه اجرای قطعات این برنامه را دنیا کمالی برعهده دارد. این پروژه به تهیه‌کنندگی کمپانی فرانسوی «آکورد کرایسز» پیش از این نیز در سراسر اروپا منتشر و با واکنش‌های مثبتی همراه شده بود.

وی بعد از اجرای کنسرت‌هایش در فرانسه برای ضبط اثری همراه با آنتونیو ری نوازنده موسیقی فلامنکو به اسپانیا سفر خواهد کرد. بخشی از اجرا، بداهه‌نوازی این دو هنرمند است و در بخش دیگر قطعاتی بر اساس موسیقی فلامنکو و موسیقی ایرانی اجرا خواهد شد. پورناظری و ری، پیش از این در سی‌ویکمین جشنواره‌ موسیقی فجر به اجرای برنامه‌ای پرداخته بودند که در دو بخش اجرا شد. در بخش اول موسیقی ایرانی و در بخش دوم موسیقی ایرانی و فلامنکو اجرا شد.

آنتونیو ری هم‌اکنون یکی از چهره های شناخته شده موسیقی فلامنکو است و نوازندگی‌اش از تکنیکی بالایی برخوردار است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131