برگزاری یک جشنواره موسیقایی در روز جهانی زمین

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1509

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برگزاری یک جشنواره موسیقایی در روز جهانی زمین

برگزاری یک جشنواره موسیقایی در روز جهانی زمین/هنرمندان عقب نمانند

برگزاری یک جشنواره موسیقایی در روز جهانی زمین
برگزاری یک جشنواره موسیقایی در روز جهانی زمین

نشست خبری نخستین جشنواره موسیقی «سبز» دوشنبه سوم خرداد با حضور اعضای شورای سیاستگذاری این جشنواره و تعدادی از مدیران سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن روحانی دبیر اولین جشنواره موسیقی «سبز» در ابتدای این نشست رسانه ای که در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با اشاره به جزئیات برگزاری این رویداد موسیقایی بیان کرد: جشنواره موسیقی «سبز» بعد از برگزاری جشنواره فیلم «سبز» از جمله اتفاقات فرهنگی برگزار شده در سازمان حفاظت از محیط زیست است که بر اساس سیاست های این سازمان در جهت تاثیرات مسائل فرهنگی و هنری در تبیین حفاظت از محیط زیست انجام می شود.

وی با معرفی بخش های مختلف نخستین جشنواره موسیقی «سبز» توضیح داد: جشنواره در ۶ بخش اصلی شامل موسیقی کلاسیک، موسیقی نواحی، موسیقی ارکسترال و کرال، ترانه و موسیقی های کودکانه، موسیقی مدرن و تلفیقی و موسیقی کلاسیک ایرانی برگزار می شود. این در حالی است که در بخش جانبی نیز موضوع ساخت نماهنگ مورد توجه قرار گرفته است که امیدوارم در راستای این اهداف بتوانیم آثار قابل توجهی را دریافت کنیم. البته فضای مجازی دغدغه اصلی ما است که در این دوره از جشنواره به آن توجه ویژه ای داریم و شما اهالی رسانه می توانید در این امر ما را یاری کنید.

روحانی با اشاره به تقویم اجرایی این دوره از جشنواره گفت: روز ششم اردیبهشت سال جاری احکام شورای سیاستگذاری جشنواره از ریاست سازمان محیط زیست در همین جایی که نشست خبری را برگزار می کنیم به این عزیزان اهدا شد که طی آن افرادی چون شهرداد روحانی، اردشیر کامکار، همایون شجریان، فریبا لاهوتی، هنگامه اخوان، هانا کامکار، محمد درویش، دکتر کاظمی دینان و مجید فدایی به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری انتخاب شدند. این در حالی است که مهلت ارسال آثار جشنواره توسط هنرمندان تا ۳۰ دی ماه سال جاری اعلام شده است که این بازده زمانی به جهت این است که هنرمندان محدودیتی از لحاظ تولید اثر نداشته باشند.

دبیر اولین جشنواره موسیقی «سبز» افزود: نخستین جشنواره موسیقی سبز روز دوم اردیبهشت ماه سال آینده همزمان با روز جهانی زمین در تالار وحدت تهران برگزار می شود و طی آن به برگزیدگان جشنواره هدایایی تقدیم خواهیم شد. خوشبختانه شرایط به‌گونه‌ای است که ما با برگزاری جشنواره یکسال فاصله داریم و بسیاری از هنرمندان می توانند با ساخت موسیقی از این جشنواره عقب نمانند. البته تجلیل از هنرمندان فعال موسیقی در حوزه محیط زیست، و برگزاری ۶ شب ویژه موسیقی نواحی در چند استان کشور از جمله برنامه هایی است که برای این دوره از جشنواره در نظر گرفتیم و امیدواریم اتفاقی که برای دوره های گذشته جشنواره های هنری سازمان محیط زیست اتفاق افتاد، دیگر رخ ندهد و ما بتوانیم به صورت مستمر این جشنواره ها را برگزار کنیم. به هر ترتیب جشنواره موسیقی سبز این بار به صورت ملی برگزار می شود و ما تلاش می کنیم تا در دوره های بعد این رویداد در قالب بین المللی برگزار شده و کشور جمهوری اسلامی ایران گرانیگاه توجه محیط زیست باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: ما راغب هستیم که اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره برای ما در این جشنواره برنامه اجرا کنند و امیدواریم شرایط به گونه ای فراهم شود که اعضای شورای سیاستگذاری در کنار ما به اجرای موسیقی بپردازند تا هنرمندان بیشتری در حوزه موسیقی ترغیب شوند.

شهرداد روحانی عضو شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره موسیقی «سبز» نیز در این نشست خبری بیان کرد: ما باید آنقدر به محیط زیست بها بدهیم که حتی یک پروانه هم در این دنیا احساس امنیت کند. من در این دوره ۸ ماهه اخیر فعالیت هایم بین ۶ تا ۷ هزار مخاطب داشتم و فکر می کنم به عنوان یک موزیسین توانسته ام توجه حداقل چند هزار شنونده را برای تمرکز روی محیط زیست جلب کنم. من همواره به عنوان هنرمند فعال در عرصه موسیقی دلم می خواهد مخاطبانم به محیط زیست توجه بیشتری کنند. به هر حال محیط زیست دغدغه عمیقی است که همه می توانیم به بهبود آن کمک کنیم.

سیدعباس سجادی عضو دیگر شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره موسیقی «سبز» نیز درباره نحوه حمایت های وزارت ارشاد در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره توضیح داد: مهمترین حمایت وزارت ارشاد تسهیل در صدور مجوزها است، وگرنه همه می دانیم که وزارت ارشاد نمی تواند در این حوزه سرمایه گذاری کند. به هر حال آنچه که مهم است توجه به موسیقی ایرانی و نقش آن در ارتقاء فرهنگ حفاظت از محیط زیست است که امیدواریم در این دوره از جشنواره به آن دست پیدا کنیم.

کاظمی دینان رئیس انجمن روابط عمومی ایران هم در این نشست ضمن بیان دغدغه های محیط زیستی خود اظهار کرد: باید باور کنیم که اگر به محیط زیست توجهی نکنیم، مشکلات فراوانی پیرامون ما اتفاق می افتد و به طور حتم موسیقی و هنر نیز می‌تواند نقش بسیار اساسی در این فضا داشته باشد.

محمد درویش مدیر دفتر مشارکت های سازمان حفاظت از محیط زیست نیز در این نشست خبری ضمن بیان انگیزه ها و دغدغه‌های سازمان حفاظت از محیط زیست در برگزاری این جشنواره گفت: امیدواریم این دوره از جشنواره بتواند آفریننده یک جنبش اجتماعی باشد که در آن هنرمندان بهترین آثار موسیقایی و ترانه های خود را در حفاظت از محیط زیست اجرا کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131