ذاستا ۷ خرداد کنسرت می‌دهد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 762

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ذاستا ۷ خرداد کنسرت می‌دهد

ذاستا ۷ خرداد کنسرت می‌دهد/ نواختن چهارفصل باغ ایرانی

ذاستا ۷ خرداد کنسرت می‌دهد
ذاستا ۷ خرداد کنسرت می‌دهد

آنسامبل «ذاستا» هفتم خرداد در تازه ترین کنسرت خود به سرپرستی بهنام ابوالقاسم قطعاتی منتخب از آلبوم «به خاطر سنگفرشی که مرا به تو می‌رساند» به آهنگسازی فردین خلعتبری را اجرا می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این کنسرت که با عنوان «چهار فصل باغ ایرانی» در فرهنگسرای نیاوران تهران میزبان مخاطبان خواهد بود قطعاتی جدید و چند قطعه از آثار گذشته فردین خلعتبری آهنگسازِ ایرانی، از جمله قطعاتی از آلبوم «به خاطر سنگفرشی که مرا به تو می‌رساند» برای دوستداران موسیقی اجرا می شود.

همچنین طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته اولین کنسرت مستقلِ بدون خواننده آنسامبل «ذاستا» با اجرای مجموعه ای از ملودی آثار سینمایی چون «سینما نیمکت» به کارگردانی محمد رحمانیان، «کفشهایم کو؟» به کارگردانی کیومرث پوراحمد و پروژه «چهار فصل باغ ایرانی» به آهنگسازی فردین خلعتبری هفتم خرداد ماه امسال طی دو شب در بنیاد آفرینش های هنری نیاوران برگزار می شود.

پروژه «چهار فصل باغ ایرانی» از جمله آثار فردین خلعتبری است که در آن تصویری از یک موزیسین ایرانی با توجه به فضای موجود موسیقی غربی با تکیه بر تفکر ایرانی با محوریت چهار فصل خلق شده است. البته شنیده ها حاکی از آن است که گروه در نظر دارد این فضایی که همراه با آنسامبل «ذاستا» تجربه کرده در قالب آلبوم مستقلی در بازار موسیقی منتشر کند.

در این کنسرت بهنام ابوالقاسم پیانو و آکاردئون، پدرام فریوسفی ویولن، آتنا اشتیاقی ویولن سل، کنترباس، پریسا پیرزاده ویولا، شقایق صادقیان فلوت،سایوری شفیعی کلارینت به عنوان نوازنده حضور دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131