ویولنیست شهیر چک در رودکی اجرا می‌کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 706

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ویولنیست شهیر چک در رودکی اجرا می‌کند

ویولنیست شهیر چک در رودکی اجرا می‌کند

ویولنیست شهیر چک در رودکی اجرا می‌کند
ویولنیست شهیر چک در رودکی اجرا می‌کند

رسیتال آوازی اتریش با الهام از چهره انسان‌های عاشق

کنسرت رسیتال آوازی اتریش در قالب پروژه رو در رو؛ چهارشنبه (5 خرداد) با نوازندگی و خوانندگی ادوارت کوترواتز و هربرت لیپرت برگزار می‌شود. 10 خرداد نیز یارُوسلاو سوییِتسِنی و واسلاو ماخ کنسرت رویای ویولن را در تالار روکی برگزار می‌کنند. به گزارش خبرنگار ایلنا؛ ایده پروژه "رو در رو" از مجسمه‌های چوبی بزرگی گرفته شد که چهره انسانهای عاشق را به تصویر می‌کشد؛ انسان‌هایی که در فکر معشوق‌اند؛ اگرچه دور یا نزدیک  ولی در درون قلبشان آن را لمس می‌کنند.  

اگرچه حضور این مجسمه‌ها در تورهای جهانی و در صحنه‌های اجرا مقدور نیست، اما هنرمندان، بر پایه این ایده، توسط آهنگ‌هایشان با مخاطبان گفتگو می‌کنند. سرآغاز این پروژه از اتریش بود و تهران ایستگاه دوم آن است. ایستگاهای بعدی آلمان، سوئیس و ژاپن خواهد بود.

رسیتال آوازی ادوارت کوترواتز و  هربرت لیپرت از اتریش قرار است چهارشنبه 5 خرداد آغاز شود. ادوارت کوترواتز پیانیست، آهنگساز و مدیر هنری برخی از فستیوال‌های مهم جهانی‌ست. همچنین هربرت لیپرت خواننده تنور، خواننده اپرای وین و برنده جایزه گرمی در سال 1997 است.

بهای بلیت کنسرت این دو هنرمند ۸۰,۰۰۰ و ۷۰,۰۰۰ تومان تعیین شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131