کنسرت رویای ویولن با نوازندگاه شهیر چک

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 830

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت رویای ویولن با نوازندگاه شهیر چک

کنسرت رویای ویولن با نوازندگاه شهیر چک

کنسرت رویای ویولن با نوازندگاه شهیر چک
کنسرت رویای ویولن با نوازندگاه شهیر چک

در فاصله 5 روز کنسرت رویای ویولن با اجرای یارُوسلاو سوییِتسِنی و واسلاو ماخ در تالار رودکی برگزار می‌شود. یارُوسلاو سوییِتسِنی از شناخته‌شده‌ترین نوازندگان ویولن معاصر چک و چهره ممتاز موسیقی چک است. در این اجرا واسلاو ماخ پیانیست اهل چک نیز او را همراهی می‌کند.

یارُوسلاو سوییِتسِنی تاکنون 46 آلبوم سی دی، دربرگیرنده آثاری از مولفان موسیقی جهانی و چکی ضبط کرده که این آثار برنده جوایز پرشمار طلا و نقره شده‌اند. یاروسلاو اسوییتسنی نخستین نوازنده ویولن چک بود که برای شرکت سونی کلاسیکال (Sony Classical) یک آلبوم سی دی به ضبط رساند.

در سال 1996، وی موفق شد جایزه معتبر آکادمی هنر ماساریک را برای فعالیت هنری نوآورانه‌اش به دست آورد؛ از آن پس، اسوییتسنی جوایز بسیار دیگری دریافت کرده، که آخرین آنها پلاک طلای ریاست جمهوری چک بود که در تاریخ 9 دسامبر 2010 در قلعه پراگ از دستان واتسلاو کلاوس، رییس جمهور پیشین چک، دریافت کرد.

اسوییتسنی از بنیان‌گذاران جشنواره‌های موسیقی چک است، ازجمله: جشنواره موسیقی اسمیژیتسه (جشنواره موسیقی‌ای که به مناسبت عید پاک، در شهر اسمیژیته در نزدیکی شهر هرادتس کارلووه برگزار می‌شود)؛ جشنواره موسیقی کلاشترتس – که بخشی از آن برگزاری دوره‌های تابستانی بین‌المللی نوازندگی ویولن در قلعه زیبای کلاشترتس ناد اُهری است.

فعالیت‌های خیریه طولانی‌مدت از بخش‌های جدایی‌ناپذیر کارهای هنری اسوییتسنی است. طی 9 سال اخیر، او به عنوان یکی از خیرین موسسه خیریه بریک اکشن (Brick Action)، که به شهروندان معلول ذهنی کمک می‌کند، فعالیت می‌کند. او با صندوق بنیاد "هنر همراهی"- حامی آسایشگاه‌های جمهوری چک - و با صندوق بنیاد پلاواچکِ دینا و یورای یاکوبیسکو - حامی کودکان - همکاری می‌کند.

در این زمینه، اخیرا وی خود را به تمامی وقف پروژه ویوالدیانو (Vivaldianno) کرده است که در آن با موسیقیدانان سبک راک؛ ازجمله میخال دِوُراک، رادیم هلادیکِ افسانه‌ای و دیگر نوازندگان از 5 سبک متفاوت موسیقی همکاری می‌کند.

بهای بلیت این کنسرت ۷۰,۰۰۰ و ۶۰,۰۰۰ تومان تعیین شده و بلیت آن از طریق سایت تیوال قابل دریافت است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131