دومین کنسرت گروه «کر ۶۰ سالگی» در نیاوران

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 663

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دومین کنسرت گروه «کر ۶۰ سالگی» در نیاوران

دومین کنسرت گروه «کر ۶۰ سالگی» در نیاوران

دومین کنسرت گروه «کر ۶۰ سالگی» در نیاوران
دومین کنسرت گروه «کر ۶۰ سالگی» در نیاوران

گروه کر ۶۰ سالگی با اجرای ۵۰ خواننده کر، هشتم خرداد ماه ساعت ۲۱ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرشاد فولادوند سرپرست این گروه در خصوص دومین اجرای کر 60 سالگی در نیاوران عنوان داشت: دراین اجرا از چهار صدای سوپرانو ،آلتو، تنورو باس استفاده شده و نیز فرازخنافری به عنوان پیانیست گروه را همراهی می کند. در این اجرا از آثار اساتید موسیقی ایران چون همایون خرم ،علی تجویدی ،پرویز یاحقی و قطعات فولکلور نقاط مختلف کشور استفاده شده که تنظیم بعضی از قطعات، چون هزاردستان ،بسوی تو و چندین قطعه فولکلور را من انجام داده ام وتنظیم بقیه قطعات را نیز فراز خنافری که از آهنگسازان خوب کشورمی باشد،انجام داده است.

خواننده اسبق کر ارکستر سمفونیک تهران، درخصوص انتخاب خوانندگان گروه و قطعات این اجرا عنوان داشت: باتوجه به اینکه درگروه کر 60 سالگی سن خوانندگان بین 45 تا 60 سال است.همچنین اعضاء گروه از افراد غیر حرفه ای انتخاب شده و تحت تعلیم قرار گرفته اند، تا بتوانند اجرای خوبی برای مخاطب داشته باشند. زیرا من معتقدم در افراد غیرحرفه ای  احساس  بکر وتأثیر گذار و موزیکالیته بیشتری نسبت به افراد حرفه ای وجود دارد.قطعات نیز براساس همین تفکر انتخاب شده است، زیرا این خوانندگان در جوانی با این قطعات زندگی کرده اند و خیلی دقیق ترمی توانند این قطعات را درک کرده واجرا نمایند.

وی با بیان اینکه  گروه کر60 سالگی ،گروهی مستقلی است و تا کنون از جایی کمک مالی دریافت نکرده و اسپانسرنیزندارد،گفت: یکی ازمشکلات گروه کر نداشتن مکانی برای تمرین است زیرا بطور مثال اجاره مکان برای یک ساعت تمرین در یک مکان هنری بسیار سنگین است و این برای یک گروه مستقل که سالی یک یا دو اجرا دارد و با هر اجرا فقط می توانند هزینه ها را جبران نمایند، بسیار سنگین است و نیاز می باشد مسئولین برای این نوع گروه ها تسهیلاتی برای هزینه های سالن تمرین درنظر بگیرند.

فولادوند بابیان اینکه گروه کر60 سالگی با اینکه به دلیل مشکلات مالی تبلیغات کمی داشته ولی با این حال دراجراها با استقبال خوب مخاطبان روبرو بوده اظهار داشت:این گروه تاکنون 50 اجرای مناسبتی داشته که برخی ازاین اجرا ها ، در حضور رئیس جمهوری دولت دهم درمجلس شورای اسلامی بوده که بسیار از طرف رئیس جمهوری وقت مورد تشویق قرارگرفته ، همچنین اجرایی درخانه موسیقی درحضور بزرگان موسیقی کشورچون محمد رضا شجریان نیزداشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131