اجرای آثار سمفونیک هوشنگ کامکار در لندن به نفع کودکان سوری

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 990

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای آثار سمفونیک هوشنگ کامکار در لندن به نفع کودکان آواره سوری

اجرای آثار سمفونیک هوشنگ کامکار در لندن به نفع کودکان آواره سوری

اجرای آثار سمفونیک هوشنگ کامکار در لندن به نفع کودکان آواره سوری
اجرای آثار سمفونیک هوشنگ کامکار در لندن به نفع کودکان آواره سوری

آثار سمفونیک هوشنگ کامکار در لندن به نفع کودکان آواره سوری توسط ارکستر سمفونیک داکلندز به رهبری اسپنسر داون در سالن باربیکن شهر لندن در تاریخ 30 خردادماه اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، برنامه کنسرت شامل دو بخش جداگانه است. در قسمت اول آثار سمفونیک هوشنگ کامکار با قطعات زیر اجرا می‌شود:

«پوئم سمفونی انفال» مومان اول: راجع به قتل عام کردهای عراق توسط صدام حسین است.

«کنسرتینو آریو»: برای سنتور و ارکستر سمفونیک با تکنوازی اردوان است. آریو نام پسر اردوان است که این اثر برایش ساخته شد.

«آواز صلح»: قطعه‌ای برای ارکستر سمفونیک، آواز سلو، گروه کُر بر روی اشعاری از باباطاهر عریان و سعدی

«کنسرتینو زشبستانه»: برای کمانچه و اُرکستر سمفونیک با تکنوازی اردشیر کامکار

«پوئم سمفونی بهاران آبیدر»: نسخه سازی آن برای ارکستر سمفونیک، سازهای عود و کمانچه با تکنوازی ارسلان و اردشیر است که بر اساس ملودی های فولکوریک کردی تصنیف شده است.

قسمت دوم کنسرت به اجرای موسیقی کردی کامکارها با خوانندگی بیژن کامکار اختصاص دارد و در آن ارسلان عود، ارژنگ تنبک، اردشیر کمانچه، اردوان سنتور،‌بیژن دف و صبا کامکار همخوان و نوازنده دهل هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131