ساز حمید متبسم به صدا درمی‌آید

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 744

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ساز حمید متبسم به صدا درمی‌آید

ساز حمید متبسم به صدا درمی‌آید

ساز حمید متبسم به صدا درمی‌آید
ساز حمید متبسم به صدا درمی‌آید

حمید متبسم تابستان امسال سازش را در تهران و با همراهی آواز حسین علیشاپور کوک خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، کنسرت «ساز دل، آواز دل» 29 و 30 مردادماه در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

در این کنسرت، علاقه‌مندان به موسیقی اصیل ایرانی شنونده‌ی نوای تار و سه‌تار حمید متبسم خواهند بود که با تنبک و سازهای کوبه‌ای بهنام معصومی همراه می‌شود. همچنین حسین علیشاپور در این اجرا آواز می‌خواند.

حمید متبسم که ساکن اروپا است، تقریبا سالی یک بار به ایران می‌آید و رپرتوارهای مختلفی را برای علاقه‌مندان به موسیقی ایرانی روی صحنه می‌برد. او بنیان‌گذار گروه «دستان» است و سال‌ها به‌طور مداوم با کانون چووش و گروه «عارف» همکاری داشته و پس از مهاجرت به آلمان گروه «چکاوک» را همراه دیگر هنرمندان راه‌اندازی کرد.

از دیگر فعالیت‌های وی تأسیس انجمن تار و سه‌تار، برگزاری سمینارهای موسیقی سالانه و تشکیل گروه مضراب (از هنرجویان) و پردیس (ارکستر بین‌الملل) است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131