با روزن رفته، موسیقی جنوب و اشعار منصفی به نیاوران می‌آید

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 927

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با روزن رفته، موسیقی جنوب و اشعار منصفی به نیاوران می‌آید

موسیقی جنوب و اشعار منصفی به نیاوران می‌آید

با روزن رفته، موسیقی جنوب و اشعار منصفی به نیاوران می‌آید
با روزن رفته، موسیقی جنوب و اشعار منصفی به نیاوران می‌آید

در کنسرت ناصر منتظری قطعات منتخب آلبوم چی‌چکا و روزن رفته با اشعار ابراهیم منصفی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ ناصر منتظری (خواننده و نوازنده گیتار) که طی دو سال گذشته دو اثر را با گویش بندعباسی  و اشعار ابراهیم منصفی منتشر کرده است؛ یکشنبه ۲۷ تیر در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود و قطعاتی از آلبوم‌های «روزن رفته» و «چی چکا» را اجرا می‌کند.

خواننده و آهنگساز «روزن رفته» ناصر منتظری است که در تنظیم قطعات نیز با محمدرضا اصغری و حسین کمانی همراهی کرده و به همراه آرین کشیشی، حسین کمانی، محمد آزمند، سهیل پیغمبری، آیدا نصرت و محمدرضا اصغری با گیتار، لاعود، کلارینت، ویولن، پیانو و گیتار بیس در این آلبوم به نوازندگی پرداخته‌اند اما در کنسرت پیش رو این نوازندگان حضور نخواهند داشت و ناصر منتظری با گیتارش روی صحنه می‌آید.

ترانه‌های آلبوم «روزن رفته» همه سروده ابراهیم منصفی است و موسیقی آن برداشت شخصی ناصر منتظری از ترانه‌های شاعر پرآوازه جنوب است.

«روزن رفته» آلبومی به سبک موسیقی پاپ با رگه‌هایی از موسیقی فلامنکو و لاتین با محوریت گیتار است که سازهایی مثل گیتار بیس، سازهای زهی، کلارینت و ... برای همراهی با گیتار به سازبندی آلبوم اضافه شده‌اند و در اجرای این اثر نیز می‌توان انتظار چنین فضاهایی را داشت.

اما آلبوم «چی چکا» عنوان دومین اثر «ناصر منتظری» است. منتظری که آلبوم اولش با استقبال مخاطبان مواجه شد تصمیم به انتشار این اثر گرفت. قطعات این اثر نیز برگرفته از اشعار «ابراهیم منصفی» ترانه‌سرای فقید جنوبی‌ست و از لحاظ مضمونی به مفاهیمی چون زندگی، عشق، تنهایی و مرگ پرداخته شده است.

طبق برنامه‌ها یکشنبه ۲۷ تیر این کنسرت از ساعت ۲۱:۰۰ در فرهنگسرای نیاوران آغاز می‌شود و بهای بلیت آن ۶۰,۰۰۰ تومان تعیین شده است که از طریق سایت موسیقی هنری ایران به فروش می‌رسد.

خرید بلیت این کنسرت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131