اجراهایی از موسس تارکوفسکی و لخنر و گروه بازار بلو در پایتخت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 745

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجراهایی از موسس تارکوفسکی و لخنر و گروه بازار بلو در پایتخت

اجراهایی از موسس تارکوفسکی و لخنر و گروه بازار بلو در پایتخت

اجراهایی از موسس تارکوفسکی و لخنر و گروه بازار بلو در پایتخت
اجراهایی از موسس تارکوفسکی و لخنر و گروه بازار بلو در پایتخت

در تابستان و پاییز نو و پنج نشر هرمس کنسرت‌های باحضور هنرمندانی چون شهرام غلامی، بیورن میر، جیووانی گوییدی، آنیا لخنر، فرانسوا کوتوریه، گروه بازار بلو، پیمان یزدانیان و حسام اینانلو برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ نشر موسیقی هرمس که امسال آلبوم دوئت نقش را به طور مشترک با کمپانی ای‌سی‌ام منتشر کرد؛ طی شش ماه آینده اجراهای زنده‌ای را تدارک دیده که با حضور هنرمندان هرمس و کمپانی ای سی ام است.

طبق برنامه‌های مدیر این نشر (رامین صدیقی)؛ 28 و 29 تیر ماه شهرام غلامی به همراه بیورن میر دونوازی عود و گیتار بیس را در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌برند همچنین این دو نوازنده دهم مرداد در فستیوال موسیقی تفلیس کشور گرجستان نیز روی صحنه می‌روند. بخشی از این اجرا برپایه بداهه‌نوازی‌ست.

29 مرداد پیمان یزدانیان و حسام اینانلود در سالن خاتم‌الانبیاء رشت روی صحنه می‌روند. در این کنسرت آلبوم رام اجرا می‌شود که البته بر پایه بداهه‌نوازی‌ست.

1 و 2 شهریور ماه پیانیست گروه جیووانی گوییدی در تهران روی صحنه می‌رود و منتخبی از آثار گروه را به همراهی اجرایی بر پایه بداهه‌نوازی برای مخاطبان ارائه می‌کند. او یک پیانیست ایتالیایی‌ست با پیش‌زمینه موسیقی کلاسیک ولی فعالیتش در حوزه موسیقی جز است. یکی از پروژه‌های او تریو جیووانی گوییدی است و همچنین سایر فعالیت‌هایش را در قالب کوارتت و بداهه‌نوازی پیانو انجام می‌دهد.

26 و 27 شهریور گروه بازار بلو همزمان با انتشار آلبوم جدیدش که «20» نام دارد و به مناسبت بیست سالگی گروه است در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود و این اثر را اجرا می‌کند. نشر هرمس آلبوم گروه بازار را منتشر خواهد کرد.

26 و 27 آذر آنیا لخنر به همراه فرانسوا کوتوریه موسس کوارتت تارکوفسکی در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه خواهد رفت. این کنسرت به اجرای قطعاتی از رپرتوار موسیقی کلاسیک (دوره نئو رومانتیک تا مدرن) اختصاص خواهد داشت و البته در آن تعدادی از آثار گورجیف اجرا می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131