تور «هوای گریه» پس از ماه رمضان آغاز می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 840

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تور «هوای گریه» پس از ماه رمضان آغاز می‌شود

تور «هوای گریه» پس از ماه رمضان آغاز می‌شود

تور «هوای گریه» پس از ماه رمضان آغاز می‌شود
تور «هوای گریه» پس از ماه رمضان آغاز می‌شود

در تدارک آلبوم مستقل

نوازنده موسیقی ایرانی در تشریح تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود از همکاری با همایون شجریان در تور «هوای گریه» و طراحی برای تولید یک آلبوم مستقل خبر داد.

سینا جهان آبادی نوازنده صاحب نام کمانچه در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه ترین فعالیت های خود در عرصه موسیقی بیان کرد: بعد از پایان ماه مبارک رمضان طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته تور کنسرت های شهرستان «هوای گریه» به خوانندگی همایون شجریان از سرگرفته می شود و تصور می کنم با توجه به برنامه های متعددی که در شهرهای مختلف در نظر گرفته شده، کنسرت های بسیار فشرده ای خواهیم داشت که طبیعتا فرصتی برای من برای انجام کارهای مستقل نمی گذارد.

وی که سرپرستی این کنسرت ها را به عهده دارد، بیان کرد: حسین رضایی نیا، پاشا هنجنی، پریچهر خواجه، میلاد محمدی، آیین مشکلاتیان، شهرام رکوعی، علی جعفری پویان، پریسا میرزاده، لعیا اعتمادی، نگار نوراد و آتنا اشتیاقی به عنوان نوازنده  و محمد حسین توتونچیان تهیه کننده در این کنسرت ها گروه را همراهی می کنند. در برنامه های یاد شده قطعات «تو کیستی» با کلام فریدون مشیری و تنظیم محمدجواد ضرابیان، تصنیف «خانه سودا» با کلام مولانا و تنظیم محمد جواد ضرابیان، تصنیف «هوای گریه» با کلام سیمین بهبهانی و تنظیم محمدجواد ضراببیان و بنده، تصنیف «افسونگر» با کلام فریدون مشیری تنظیم محمدجواد ضرابیان، «غریبانه» با کلام سایه تنظیم محمدجواد ضراییان، «عشق از کجا» با کلام مولانا تنظیم محمدجواد ضرابیان، «با ستاره­ ها» با کلام حسین منزوی و تنظیم بنده، «دفتر دل» با کلام فریدون مشیری و تنظیم محمدجواد ضرابیان و «نسیم وصل» با کلام رهی معیری و تنظیم محمدجواد ضرابیان اجرا می­‌شوند.

جهان آبادی در پایان عنوان کرد: غیر از حضور در این کنسرت ها مشغول آهنگسازی و طراحی برای آلبوم های مستقل هستم که امیدوارم در صورت فراهم آمدن امکانات بتوانم این آثار را در تابستان امسال منتشر کنم. این آثار کارهایی برای کمانچه است که به صورت بی کلام طرح آن را زده ام و هم اکنون نیز برخی از آنها در مرحله ضبط هستند که امیدوارم با توجه به حال و هوای مناسبی که برای آثار در نظرگرفته ام بتواند مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131