لیلی افشار و مسترکلاس تهران و رشت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1121

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

لیلی افشار و مسترکلاس تهران و رشت

لیلی افشار و مسترکلاس تهران و رشت

لیلی افشار و مسترکلاس تهران و رشت
لیلی افشار و مسترکلاس تهران و رشت

سفر نوازنده‌ای که واشنگتن پست؛ معصوم، عالی و بی‌عیبش خواند به تهران و رشت

مسترکلاس و کنسرت لیلی افشار (نوازنده گیتار کلاسیک) تیر و مرداد در رشت و تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ لیلی افشار امسال بار دیگر به ایران آمد تا پس از برگزاری مسترس کلاس نوازندگی گیتار کلاسیک در تیرماه؛ مرداد امسال طی روزهای 15 و 16 در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه برود.

کنسرت افشار؛ بهترین گیتاریست کلاسیک زن و برنده جایزه «ارویل ایچ. گیبسن»  در تهران به اجرا قطعات آهنگسازان معاصر و موسیقی مناطق مختلف ایران اختصاص خواهد داشت. او همچنین مستر کلاس خود را یازدهم تیر برگزار می‌کند که این مسترکلاس در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته خواهد بود. لیلی افشار این روزها در دانشگاه ممفیس آمریکا مشغول تدریس است و هرساله مستر کلاس‌هایی را در ایران برگزار می‌کند که امسال برای دومین بار به رشت خواهد رفت.

لیلی افشار نوازنده‌ای است که روزنامه واشنگتن پست او را «فوق‌العاده معصوم، عالی و بی‌عیب و نقص و قابل توجه» توصیف کرده؛ نخستین نوازنده زن در جهان است که در رشته اجرای گیتار کلاسیک به درجه دکتری دست یافته است.

او تاکنون در کشورهای ایران، آمریکا، انگلستان، ایرلند، کانادا، فرانسه، دانمارک، ایتالیا، آفریقا، نیوزیلند، استرالیا و آمریکای جنوبی کنسرت‌های متعددی را برگزار کرده و در «ویگمور هال لندن»، «مرکز هنرهای اجرایی کندی»، «فستیوال موسیقی گرند تیتن»، «فستیوال موسیقی اسپن»، «مدرسه هنرهای تجسمی بنف»، «فستیوال موسیقی منتون» و «آکادمی آمریکیایی در رم» به اجرا پرداخته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131