همنوازان حصار مرداد در تالار وحدت کنسرت می‌دهد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 763

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همنوازان حصار مرداد در تالار وحدت کنسرت می‌دهد

همنوازان حصار مرداد در تالار وحدت کنسرت می‌دهد

همنوازان حصار مرداد در تالار وحدت کنسرت می‌دهد
همنوازان حصار مرداد در تالار وحدت کنسرت می‌دهد

گروه موسیقی «همنوازان حصار» به آهنگسازی علی قمصری و خوانندگی پوریا اخواص از چهاردهم مرداد ماه در تالارهای وحدت و رودکی تازه ترین کنسرت خود را برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، گروه موسیقی «همنوازان حصار» به آهنگسازی علی قمصری، خوانندگی پوریا اخواص و هم آوایی هاله سیفی زاده و بهرخ شورورزی از چهاردهم مرداد ماه در تالارهای وحدت و رودکی تازه ترین کنسرت خود را برگزار می کند.

در این کنسرت ها  که بعد از کنسرت های تهران در شهرستان ها نیز برگزار می شود، تازه‌ترين آثار قمصرى با اشعار ابتهاج، فاضل نظرى، فريدون مشيرى و عليرضا كليايى در دستگاه چهارگاه براى سازهاى تار با هنرمندی على قمصرى، گيتار فلامنكو با نوازندگی حسين كمانى ، بربط  با نوازندگی اميرفرهنگ اسكندرى، سازهاى كوبه‌اى با هنرمندی زكريا يوسفى و كامران منتظرى و هم آوايى نوشته شده است.

علی قمصری آهنگساز و نوازنده‌ تار درباره‌ کنسرت‌های تازه‌ گروه «همنوازان حصار» گفت: در کنسرت‌های پیشین، تعدادی از قطعات مانند آیینه، زیبای وحشی، جامی دیگر، افسانه‌ی خاموشی با استقبال مخاطبان روبه‌رو شدند که در کنسرت پیش‌روی نیز آنان را به همراه تعدادی قطعه‌ جدید از جمله قطعه‌ «دیوانه می‌گردم» اجرا خواهیم کرد.

وی افزود: ما در این کنسرت از ردیف دستگاهی تبعیت کردیم و روند مدال و سیر مدال موسیقی چون مقدمه،‌ تصنیف، ضربی و بداهه‌نوازی را مورد توجه قرار داده‌ایم، به همین  جهت این کنسرت روند به هم پیوسته‌ای دارد که در این میان اشعار نیز در آن نقش مهمی را ایفا می‌کنند؛ اما تنها معطوف به آن نیست.

این آهنگساز درباره نحوه بلیت فروشی کنسرت نیز توضیخ داد: در این کنسرت برای اولین بار هفته‌ اول فروش بلیت‌ها با تخفیف برای دانشجویان در نظر گرفته است و از هفته‌ آینده نیز  بلیت‌فروشی به صورت عام انجام خواهد گرفت. این در حالی است که به زودی نت‌های رپرتوار کنسرتِ جدید ارکستر موج نو در اختیار نوازندگانی قرار می‌گیرد که برای حضور در این ارکستر انتخاب شده‌اند. ضمن آنکه از نیمه‌ دوم تیرماه تمرینات برنامه نیز آغاز خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131