بررسی دو دهه فعالیت گروه نهفت با حضور حسین علیزاده و حمیدرضا اردلان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 590

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بررسی دو دهه فعالیت گروه نهفت با حضور حسین علیزاده و حمیدرضا اردلان

بررسی دو دهه فعالیت گروه نهفت با حضور حسین علیزاده و حمیدرضا اردلان

بررسی دو دهه فعالیت گروه نهفت با حضور حسین علیزاده و حمیدرضا اردلان
بررسی دو دهه فعالیت گروه نهفت با حضور حسین علیزاده و حمیدرضا اردلان

آلبوم تصویری «نهفت یک» و دو دهه فعالیت گروه موسیقی نهفت به سرپرستی جهانشاه صارمی با حضور حسین علیزاده و حمید رضا اردلان 14 تیر ساعت 21 در فرهنگسرای ارسباران نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجموعه «نهفت یک» با هدف به تصویر کشیدن دو دهه فعالیت گروه موسیقی نهفت با رویکرد آموزش موسیقی نوجوانان در گروه نوازی و تک نوازی در قالب سه DVD تصویری با عنوان «طلوع»، «بزرگداشت غلامحسین درویش» و «تولدی دوباره» به سرپرستی جهانشاه صارمی، نقد و بررسی می شود.

جهانشاه صارمی افزون بر دو دهه سرپرستی گروه نهفت، همکاری در تدوین چندکتاب معتبر موسیقی، تالیف کتاب های آموزش تار و سه تار، انتشار چندین آلبوم موسیقی، تجربه سی ساله آموزش موسیقی گروه سنی کودک و نوجوان را در کارنامه هنری خود دارد.

این مدرس موسیقی معتقداست: «موسیقی نه به عنوان وسیله ای برای تفنن بلکه ابزاری برای بیان ارزشمند ترین تفکرات و عواطف انسانی، سر لوحه آموزش های هنرجویان نوجوان گروه نهفت قرار می گیرد. از این رو، حیات و تداوم فعالیت این جریان فرهنگی را علاوه بر آموزش های اصولی و آکادمیک موسیقی در تفکر هنری و اعتقادات حاکم بر فضای آن می توان جستجو کرد.

 همچنین امیرعباس ستایشگر مدیر موسسه فرهنگی - هنری «هنر موسیقی» ناشر این مجموعه اذعان دارد: «نگاهی گذرا بر اسامی نوجوانانی که در طول این سال ها در این مرکز آموزش دیده اند نشانگر ظرفیت ، توانایی و پشتکار «نهفت»است چراکه  همان هنرجویان؛  امروز از هنرمندان موفق موسیقی هستند. نباید فراموش کرد مسئولیت این نوع حرکت های فرهنگی بر عهده دولت و نهادهایی است که ضمن برخورداری از بودجه و امکانات مختلف، وظیفه رشد فرهنگ و هنر را بر دوش دارند و در این میان نهفت توانسته با امکانات اندک، نقش یک نهاد فرهنگی و معتقد را ایفا کند. از آنجا که نسل نوجوان امروزی فاقد هرگونه امکان ارتباط تصویری با همسالان خود در زمینه موسیقی دستگاهی ایران و فعالیت جدی و هنری هستند، این مجموعه بی نظیر می تواند تاثیرات مثبتی در ایجاد علاقه مندی نوجوانان  به موسیقی هنری داشته باشد

از گروه نهفت تا کنون چهار آلبوم صوتی با عناوین «ایران هنگام کار است»، «شب جوانی» ، «دستور مقدماتی تار و سه تار» و «تولدی دوباره» منتشر شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131