جزییات برنامه‌های «جشنواره موسیقی نواحی آینه‌دار» اعلام شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 601

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جزییات برنامه‌های «جشنواره موسیقی نواحی آینه‌دار» اعلام شد

جزییات برنامه‌های «جشنواره موسیقی نواحی آینه‌دار» اعلام شد

جزییات برنامه‌های «جشنواره موسیقی نواحی آینه‌دار» اعلام شد
جزییات برنامه‌های «جشنواره موسیقی نواحی آینه‌دار» اعلام شد

دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی نواحی آینه دار در آستانه برگزاری سومین دوره این رویداد جزییات برنامه ها و نشست های این دوره را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دبیرخانه دائمی فستیوال موسیقی نواحی آینه دار در آستانه برگزاری سومین دوره این رویداد با صدور بیانیه ای با عنوان «بدون حضور کیارستمی بر فراز هنر زیستن» ضمن ابراز همدردی تاسف به مناسبت درگذشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته سینمای ایران و جهان ، برنامه‌ها و جزییات این دوره را معرفی کرد.

در متن این بیانیه آمده است:

«بدون حضور کیارستمی بر فراز هنرِ زیستن

موسیقیدانان اقوام ایرانی با سینه‌ای پرسوز در سومین فستیوال آینه‌دار می‌نوازند. طی چند روز گذشته اندوه و دردی بر جامعه‌ فرهنگی و هنری ایران چیره شده است که شاید بتوان گفت مانند آن در هیچ دوره‌ای تجربه نشده است. فستیوال آینه‌دار که با هدف توجه به ریشه‌های موسیقی طراحی و فعالیت دارد، چند روز مانده به آغاز سومین دوره‌ خود، در فقدان فیلمساز بزرگ تاریخ سینمای جهان، امروز همراه و هم نوا با ملت ایران، داغدار از دست رفتنِ آینه‌دار بزرگِ سینمای جهان است.

تردید نیست از دست رفتن عباس کیارستمی برای اکثریت مردم ایران و شاید بسیاری از مردمان جهان دریغ و حیرتی در پی داشته است که گاه تاب انجام و ادامه برنامه‌های از پیش طراحی شده را نیز از آنان باز می‌ستاند.

دبیرخانه‌ دائمی فستوال آینه‌دار با وجود ماه‌ها برنامه‌ریزی و هماهنگی برای اجرای شایسته‌ سومین دور فستیوال و برخلاف هماهنگی‌های قبلی در جهت برگزاری نشست رسانه‌ای، ضمن احترام و همدردی با سینمای ایران و جهان در فراقِ خالق اندیشه و سینمای «زندگی و دیگر هیچ»، و با پوزش از اصحاب رسانه و علاقه‌مندان موسیقی اقوام ایران به‌خصوص موسیقیِ ایلات و عشایر مناطق زاگرس میانی، نسشت خبری از پیش اعلام شده‌ این دوره را برگزار نمی‌کند.

از همین رو جدول زمان‌بندی برنامه‌های سومین فستیوال آینه‌دار را به اطلاع جامعه‌ی موسیقی و دانشگاهی و شیفته‌گان موسیقی‌های قومی ایرانی می‌رساند و امیدوار است در آینده و پس از برگزاری فستیوال که از تاریخ 24 تا 27 تیر ماه در تالار رودکی و وحدت به اجرا در خواهد آمد، طی نشست خبری متفاوتی، به تشریح چند و چون برنامه‌های گذشته و آتی خود بپردازد

برنامه زمان‌بندی اجرا ها و نشست‌های تخصصی سومین فستیوال آینه دار که در تالار رودکی تهران برگزار می شود، به این شرح است:

پنجشنبه 24 تیر

ساعت 19 تا 20:30 : مراسم افتتاحیه و رونمایی از کتاب سال آینه دار

ساعت 21 تا 23 : اجرای موسیقی بویر احمد، کهگیلویه و ممسی

جمعه 25 تیر

ساعت 13 تا 15: نشست تخصصی «بررسی کارگان های موسیقی قشقایی» با حضور دامون شش بلوکی

نشست تخصصی « بررسی ساز و سورنای (سرنا) و خاستگاه آن » با حضور صادق چراغی

ساعت 15 تا 17 : نشست تخصصی « بررسی مکتب های کمانچه نوازی لرستان» با حضور استاد علی اکبر شکارچی

ساعت 19 تا 20:30 : اجرای موسیقی بختیاری و چهارمحالی

ساعت 21 تا 23: اجرای موسیقی قشقایی

شنبه 26 تیر

ساعت 11:30 تا 13 : نشست تخصصی « آوا ها و نغمه های گمشده در دامنه های زاگرس» با حضور استاد ایرج رحمانپور

ساعت 13 تا 15 : نشست تخصصی « موسیقی در فرهنگ شفاهی اقوام لُر و لک » با حضور علیمردان خان عسکری عالم

ساعت 19 تا 20:30 : اجرای موسیقی لرستان

ساعت 21 تا 23 : اجرای موسیقی ایلام

شنبه 27 تیر

ساعت 15 تا 17  نشست تخصصی «موسیقی ایرانی» با سخنرانی حسین علیزاده

ساعت 21 تا 23، مراسم اختتامیه سومین فستیوال موسیقی نواحی آینه دار ، تالار وحدت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131