برگزاری دوئت ویلن و پیانوی هنرمندان بلژیکی در ایران

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 882

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برگزاری دوئت ویلن و پیانوی هنرمندان بلژیکی در ایران

برگزاری دوئت ویلن و پیانوی هنرمندان بلژیکی در ایران

برگزاری دوئت ویلن و پیانوی هنرمندان بلژیکی در ایران
برگزاری دوئت ویلن و پیانوی هنرمندان بلژیکی در ایران

دو هنرمند بلژیکی تازه‌ترین کنسرت پژوهشی خود را در قالب دوئت ویولن و پیانو ۲۴ تیر ساعت ۲۱ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌کنند.

به گزارش ایسنا، در این کنسرت آثاری از موتزارت، بتهوون، فرانک دوریس و وسترلینک اجرا خواهد شد، از طرفی این دو هنرمند بلژیکی برای اولین‌بار جمعه ۲۵ تیر در فرهنگسرای ارسباران مستر کلاس نیز برگزار می‌کنند.

لیزلوت سلس - نوازنده پیانو، آهنگساز و رهبر کُر - از جمله هنرمندانی است که بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس از کنسرواتوار گنت بلژیک از سال ۲۰۰۶ به مدت دو سال در دانشگاه «آرت ولده» به تدریس پیانو مشغول شد. او سال ۲۰۱۴ موفق به دریافت مدرک دکتری از دانشگاه گنت شد و سال ۲۰۱۵ یک دوره فوق دکتری در دانشگاه کالیفرنیا شهر سانتا باربارا را گذارند و به جهت علاقه به موسیقی خاورمیانه، موسیقی فولکلور ترکیه را موضوع پایان نامه دکتری خود قرارداد و تحقیقی درباره "موسیقی سنتی ایران" برای دوره فوق دکتری نوشت.

این پیانیست بلژیکی در کنار نوازندگی پیانو به نواختن ساز کلاویکورد و موسیقی قدیم اروپا نیز می‌پردازد و دو قطعه "آب خرابات" و "می ناب" اثر وی برای "گروه کر" با اشعار حافظ شیرازی است.

همچنین دو اثر کوتاه از لیزلوت به نام‌های "جنگل و درخشش" به‌وسیله رادیو کلاسیک ضبط شده که ۱۱ جولای به‌مناسبت روز ملی فلاندرز پخش می‌شود.

"سلس" اکنون در کنار نوازندگی در کنسرواتوار شهر آنتورپ مشغول تحقیق روی موسیقی کلاسیک است که آهنگسازان قرن ۱۹ در فلاندرز (شمال بلژیک) برای پیانو نوشته‌اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131