همایش «عطار و موسیقی» برگزار می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 815

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همایش «عطار و موسیقی» برگزار می‌شود

همایش «عطار و موسیقی» برگزار می‌شود

همایش «عطار و موسیقی» برگزار می‌شود
همایش «عطار و موسیقی» برگزار می‌شود

موسسه هنری پرده هنر موسیقی و نغمه ساز خانه طهران با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همایش «عطار و موسیقی» را برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، در این همایش سه روزه به بررسی محورهای اندیشه عطار نیشابوری پرداخته خواهد شد. اجرای موسیقی (تکنوازی و گروه نوازی ) همراه با سخنرانی از برنامه‌های این همایش است که در روزهای ٣٠، ٣١ تیر و ١ مرداد ماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.

دکتر بهرام پروین گنابادی،دکتر ایرج شهبازی، دکتر محمود صلاحی و دکتر امیر حسین ماحوزی سخنرانان این همایش خواهند بود و حسام اینانلو، سعید نایب محمدی و پویان بیگلر در بخش تکنوازی همایش «عطار و موسیقی» به اجرا خواهند پرداخت.

بخش گروه نوازی نیز شامل اجراهای «مهدی امامی، امیر شریفی، هوشمند عبادی»، «مجتبی عسگری ،حمیدرضا حسن پور،کاوه معتمدیان،محمد جعفر قاضی عسگر» و  «پوریا اخواص،سهیل صادقی، علی اصغر عربشاهی،زکریا یوسفی» می‌شود.

این همایش در هر روز از ساعت 20 آغاز به کار می‌کند و ورود برای عموم نیز آزاد است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131