پنج‌هزار طبل برای صلح در دنیا به صدا درمی‌آید

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 789

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پنج‌هزار طبل برای صلح در دنیا به صدا درمی‌آید

پنج‌هزار طبل برای صلح در دنیا به صدا درمی‌آید

پنج‌هزار طبل برای صلح در دنیا به صدا درمی‌آید
پنج‌هزار طبل برای صلح در دنیا به صدا درمی‌آید

حلقه‌ی طبل‌نوازان جهان ۱۹ جولای مصادف با ۲۹ تیرماه برای صلح خواهند نواخت.

به گزارش ایسنا، بیش از پنج‌هزار طبل‌نواز در حرکتی نمادین در سراسر دنیا، سازشان را به صدا درمی‌آورند. کوبه‌ای‌نوازان نام این حرکت را «حلقه‌ی طبل‌نوازان به وسعت یک دنیا» نهاده‌اند.

از ایران نیز پیمان ناصح‌پور (نوازنده‌ی تنبک) به این حرکت پیوسته است. او همچنین از همه‌ی کوبه‌ای‌نوازان ایران خواست تا برای صلح بنوازند.

ناصح‌پور در این‌باره به ایسنا گفت: فراخوان این حرکت نمادین دهم ماه جولای صادر شد و صرفا تحت تأثیر اتفاقات یکی - دو روز گذشته نیست. من هم به‌عنوان یک نوازنده‌ی ایرانی اعلام همبستگی و همه را به صلح دعوت می‌کنم.

پیمان ناصح‌پور فرزند نصرالله ناصح‌پور و نوازنده‌ی تنبک، قاوال و دف است. او شهریورماه ۱۳۸۶ در تور کنسرت بزرگ کوبه‌ای‌نوازان دنیا به سرپرستی پیتر گیگر در آلمان حضور داشت.

از دیگر فعالیت‌های موسیقیایی او می‌توان به همکاری با گروه «همنوازان شیدا» به سرپرستی محمدرضا لطفی وهنرمندانی مانند هابیل علی‌اف (استاد کمانچه آذری)، مسعود شعاری (نوازنده‌ی سه‌تار)، حسن ناهید (نوانده‌ی نی) و مجید درخشانی (نوازنده‌ی تار) اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131